Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Bike Resort Beroun: Singletraily u Berouna se trochu zasekly

O singletrailech u Berouna se už šušká několik let a každá zpráva vzbudí velké ohlasy. Není divu, do Berouna je to kousek z Prahy, kde je spousta vyznavačů horské cyklistiky a lokalit k ježdění  v blízkém okolí přitom málo. Loni už to vypadalo, že by u Berouna mohly stezky brzy vzniknout, nyní se bohužel projekt komplikuje a brzdí.

Když nebudeme počítat nový malý singletrail v Letňanech, jsou z Prahy nejbližší oficiální lokace s vybudovanými traily bikepark Monínec, případně nové flowtraily na Tanvaldském Špičáku nebo Klínovci. Kdo chce klasické trailové vyžití bez lanovky, musí až na Singltrek pod Smrkem. Ryze přírodní ježdění se samozřejmě najde i blíž a za připomenutí stojí i kompromis Kokořínských stezek, ale klasická trailcentra jsou z Prahy zkrátka daleko.

V Berouně před třemi roky svitla naděje. Během roku 2015 se začalo konkrétně plánovat a jednat. Vznikl projekt první etapy sítě singletrailů, které měly vyrůst v lese za tamním golfovým hřištěm. Součástí měla být i základna s potřebným zázemím a pumptrack. V rámci první etapy výstavby mělo vzniknout 16,5 km stezek lehké a středně těžké náročnosti, později se počítalo i s „černými lajnami“.

Bike Resort Beroun

Následovalo těžké období vyjednávání a vyřizování. V únoru 2016 vznikl zapsaný spolek Bike Resort Beroun a v červnu roku 2017 už na Facebooku potěšila fotka, na které Richard „Gaspi“ Gasperotti v lese ukazuje, kudy povede jeden z trailů. Gaspi se na projektu aktivně podílí a právě od něj nyní přichází neveselé informace. Projekt je nyní částečně pozastaven a nejprve vznikne jen cca 2,5 km ukázkového trailu. Důvodem jsou komplikace s realizací projektu a trochu rozcházející se představy zainteresovaných stran.

Ačkoli by i za stávající situace bylo teoreticky možné vybudovat všech šestnáct kilometrů stezek první etapy, vznikla oprávněná obava, že by to bez současně postaveného potřebného zázemí a zajištěné údržby nemuselo dopadnout dobře. Všichni si uvědomují blízkost Prahy, což by mohlo způsobit enormní návštěvnost. Vždyť jen třeba takový singletrail v Jedovnicích 20 km za Brnem navštívilo loni přes 30 tisíc bikerů. Tam je trailů dostatek a nechybí ani zázemí s velkým parkovištěm, tak to lokalita v pohodě snese. U Berouna by to při zanedbání přípravy mohlo dopadnout kontraproduktivně.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, rozhodně to neznamená konec celého projektu. Pokud vás aktivity kolem Bike Resortu Beroun zajímají, můžete sledovat Facebookové stránky lokality a všechny nové informace budou samozřejmě na TrailHunter.cz.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Bike Resort Beroun: Singletraily u Berouna se trochu zasekly

  • Nevíš nějaké novinky? Na fb jsem o tom nenašel ani zmínku.

    Reagovat
  • S touto argumentaci bohuzel nikdy u Prahy nic nevznikne. trosku mi to pripomina hospodu na mytince (poridil si hospodu ale chodili mu tam lidi)

    Reagovat
  • Ahoj chci se zeptat jsou už nějaké novinky ohledně toho bike centra Beroun?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *