Na kole z lyžařského skokanského můstku! Pokus o rekordní skok skončil pádem

Německý biker Johannes Fischbach se pokusil stanovit rekord ve skoku na kole. Využil k tomu lyžařský skokanský můstek, ze kterého se rozjel rychlostí 90 km/h. Pokus se však nezdařil, po padesátimetrovém letu následoval hrůzostrašný pád. Odvážlivec kupodivu neutrpěl žádné zranění.

Johannes Fischbach je zkušený jednatřicetiletý profesionální biker, který se věnuje sjezdu. Nyní si chtěl kariéru zpestřit stanovením skokanského rekordu.

K pokusu zvolil skokanský můstek v německém Klingenthalu. Můstek s výškou 137 m má kritický bod 125 m a rekordní skok na lyžích zde měří 148 metrů. Při skoku na lyžích skokan víceméně plachtí na ploše lyží a svého těla, což na kole není možné, proto se jako reálný očekával skok kolem 60-70 metrů.

Při prvních pokusech však zjistil, že na kole není schopen doletět dostatečně daleko. Když není nadnášen prouděním vzduchu jako lyžaři, gravitace ho stáhla dolů příliš brzy a dopadal už zhruba po dvaceti metrech do míst, kde ještě není maximální sklon dopadového svahu.

Můstek proto nastavil dodatečnou konstrukcí z lešení. Vytvořil tak nastavenou rampu, která ho mohla vyslat dál do svahu. Rampa splnila účel a pokusné skoky už byly delší. Ale pak přišel osudný skok. Těžiště jezdce se dostalo mírně dopředu, což vedlo k dopadu na přední kolo a pádu.

Fischbach však už při skluzu zvedal hlavu a snažil se kontrolovat pohyb. Nakonec vrávoravě vstal a odešel po svých. Ukázalo se, že nemá žádné vážné zranění, ale znovu už se na nájezdovou rampu k oficiálně měřenému pokusu nepostavil. Není se čemu divit. Ovšem týden poté už stál na startu závodu ve sjezdu.

Pokud vás pokus zaujal, podívejte se na video, co mu předcházelo:

9 komentářů


 1. Jako fajn,….
  jen se udivuji…. jak dlouho tam stál. A prakticky tam nikdo nebežel ho zkontrolovat:-/ …. prostě nikdo:-)

  Odpovědět

  1. Pane Jaroslave ubrzdil to hýžděmi,které brzdí o poznání hůře než hydraulické třmeny na 200mm kotoučích.. 😂😂😂 na co ty lidé nepřijdou🤣

   Odpovědět

  2. Podobne jako skokani. V case 23:56 druheho videa je to videt i s dojezdem.

   Odpovědět

 2. Člověk dokáže projevit neobyčejnou vynalézavost, pokud jde o způsob, jak si rozbít držku…

  Odpovědět

 3. Jen dalsi blbecek,co nevi coby a chce se dobrovolne zmrzacit bo zabit,

  Odpovědět

 4. Dobrý den, takový kokot, který si neváží života by se neměl ani narodit. Věřím, že kdyby se mu něco vážného stalo, tak začne sbírka od nás všech na jeho léčení.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *