Ostatní články

Medlánecký trail: krátký, ale výživný

Za hranicemi Brna najdeme hromadu pěkného ježdění, ale vzácnější jsou kousky, které se nachází de facto ještě ve městě. Jeden takový je pod Palackého vrchem na okraji Medlánek. Je to klikatá pěšinka, která prověří vaše schopnosti v rychlých zatáčkách. Flow se dostavuje prakticky hned, ale bohužel brzy skončí, trail má jen 700 m. Ale snadno objedete kopec zpátky na start a můžete si ho dát hned dvakrát, třikrát…

https://youtu.be/XO1-blcAYsk

Jakmile dorazíte na místo, asi vás napadne, že by bylo možné trail prodloužit o sjezd z přilehlého vyhlídkového vršku, odkud vede prima stezka. Přímo navazuje na zelenou turistickou značku, po které náš trail vede. Ano, teoreticky… Jenomže tento sjezdík je neoficiální pěšinou v Přírodním parku Medlánecké kopce, tudíž by se tam jezdit nemělo.

Medlanky 01
K odlovení tohoto trailu posloužil S-Works Stumpjumper SFR 650B od KolaSvorada.cz

Stezka je to úzká, pořád mírně z kopce a postupně zvyšuje kadenci zatáček. V závěru už je to pěkná klikatice, ale pořád velmi svižná. Díky zaříznutí v kopci i docela adrenalinová, protože špatný odhad tu může znamenat let dolů ze srázu.

Medlanky 03
Klopenky tu nečekejte, ale i tak vás ty zatáčky budou bavit

Pozor, občas tu můžete potkat běžce. Jeďte opatrně hlavně v létě, když už jsou stromy a keře obrostlé listím, protože do zatáček nelze moc nahlížet. A když tam někoho potkáte, na úzké stezce by to mohl být problém… Proto také doporučuju vracet se zpátky na start po asfaltce, na kterou vyjedete. Vyšlápněte nahoru, pak se dáte se doleva na nezpevněnou cestu kolem stadionu mezi zahrádky a za chvilku jste zase na startu.

Medlanky 04
Když byste tu levotočku nedobrzdili, proletíte se ze srázu mezi stromy

Ve videu se na konci trailu dáme před výjezdem na silnici doleva, ale vy to strhněte doprava a užijte si ještě jednu zatáčku a kus trailu navíc.

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Neprošvihněte nový trail, nechte se upozornit e-mailem!

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Medlánecký trail: krátký, ale výživný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *