Ostatní články

Mariánský trail: tradiční sešup do Mariánského údolí

Mariánské údolí za Brnem je dobrá lokalita nejen pro brněnské víkendové výletníky, ale i pro bikery. Stezek je tu v lese hromada, vzpomeňme například libový trail kolem Horákovského hradu. Dneska si ukážeme jednu z profláklých cest, kudy se do údolí dostat – po žluté od Líšeňského hřbitova. Je docela pestrá a zábavná, ale pozor! Obzvlášť o letních víkendech se tu vyskytuje hodně pěších, chce to jet třeba velmi brzy ráno.

https://youtu.be/NUUud6N2aT0

První část vede po úzkém singlu, který v létě lehce zarůstá vegetací, ale není to nic strašného. Radost z rychlosti na chvíli zhatí krátký mírný výšlap, ale pak už stezka vede zase jenom z kopce.

Mariansky 05
Po žluté!

Ve střední části se rozšíří a je zpestřena tu a tam vykukujícím pařezem nebo obnaženými kořeny.

Mariansky 04

Za záludně uzavřenou pravotočivou zatáčku se cesta změní v hravý trail s mírným sklonem, který ale umožní solidně nabrat rychlost.

Mariansky 02

Bohužel, když už chytnete flow a začnete si říkat „ještě, ještě!“, tak stezka skončí na „turistické magistrále“ vinoucí se kolem jezer v Mariánském údolí.

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Neprošvihněte nový trail, nechte se upozornit e-mailem!

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Mariánský trail: tradiční sešup do Mariánského údolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *