Trail k Muchově boudě: někdo to rád trochu enduro

Minule jsme sklouzli do Mariánského údolí po nejprofláklejší stezce, dneska si ukážeme méně frekventovanou alternativu, která končí v téměř totožném místě, a to u Muchovy boudy.

Mariánské údolí je hojně navštěvovaná lokalita brněnskými výletníky. A to jak pěšími, tak bikery. Díky tomu jsou místní lesy protkány stále prošlapovanými pěšinami a z již nepoužívaných lesních cest se stávají singletraily.

Muchovabouda 10
Široká lesní cesta se záhy promění…

Právě jedna ze zarůstajících lesních cest vás dovede ze západní strany k Muchově boudě, oblíbenému cíli vycházkářů směřujících údolní magistrálou od konečné autobusu. Je to příjemné „bike-friendly“ občerstvení s parádní loukou u rybníka. Jen se vyvalit…

Muchovabouda 09
Tady už jsme v nejlepším

Trail zprvu působí nudně. Prostě jen přímá lesní cesta. Ale ta se pomalu změní v singl a postupně se klopí víc a víc z kopce. A pak to přijde – parádní technická pasáž, která vás nejdřív nechá prokličkovat mezi stromy, načež vás vyplivne na skalku.

Muchovabouda 07
Skalnatá chuťovka na konec

Tady už to chce mít s kolem trochu intenzivnější zkušenosti. Není to žádný hardcore, ale je to dost z kopce a kameny jsou nemalé.

Muchovabouda 01
Dole rybník, louka, občerstvení, prostě veget…

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Neprošvihněte nový trail, nechte se upozornit e-mailem!

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.