Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Lipovské stezky: Kamenů prostý doplněk k Rychlebkám

„Lipovky“ jsou menší trailcentrum kousek od Jeseníku s klikatými stezkami vhodnými i pro začínající bikery. Tady se můžete naučit správně klopit a pumpovat, protože se jedná o singletraily se srovnaným povrchem a zábavou jsou zde především boule a klopenky.

Traily nejsou nijak technicky záludné a lokalita není nijak rozlehlá, hodit se tak bude pro návštěvu s dětmi, případně pro méně zdatné bikery. Ti náročnější si mohou zkusit traily projet ve vyšší rychlosti, případně si výlet natáhnout po okolních lesích a udělat si v oblasti větší výlet. Také je možnost stavit se sem cestou na Rychlebské stezky, které jsou odtud nedaleko.

 • Charakter: menší trailcentrum, které na půl dne zabaví celou rodinu
 • Délka trailů: 8 km
 • Zázemí: info centrum, servis, půjčovna kol, bike škola
 • Bližší info: Facebook

Stezky nemůžete minout, hady klikatých singlů jsou vidět ze silnice, odkud sjedete na připravené parkoviště. Stoupací trail je klikatý singl mírného sklonu, který máte za pár minut vyšlapaný. Dolů se táhnou dva velmi snadné modré traily a jeden zábavnější černý. Nejsou moc dlouhé a nijak náročné, což platí i pro ten černý. V roce 2021 jsou však modré traily na louce již trochu zanedbané – klopenky jsou prorostlé trávou na stezce voda tvoří buď rozsáhlé kaluže, nebo hluboké erozní strouhy.

Cca 300m přejezd po malé asfaltce vás dovede ke kopci Toč, kde jsou ještě další dva červené traily. Ty jsou hodně zábavné a naštěstí lépe udržované. Aktuální stav trailů můžete vidět v nejnovějším reportu ve videu výše a takhle traily vypadaly necelý rok po svém otevření před čtyřmi lety:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Lipovské stezky: Kamenů prostý doplněk k Rychlebkám

 • dobrý den,
  hodně jste nám pomohl. vím konečně kde jsou šutry i flow a kořeny a technické sekce. 5 videi se mi líbilo 1 je
  Rychleby 2 Lipovské stezky 3 singl trail moravský kras
  4 je trutnov trails a 5 je bike park kouty.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *