Trailcentra a bikeparky

Kyčerka: nebojte se slova bikepark

Bikepark Kyčerka je jedním z hlavních center bikerské oblasti zvané Bike resort Valašsko. Je to v jádru bikepark klasického ražení, kde vás nahoru vytáhne vlek a dolů se klikatí trojice linek po sjezdovce. Ale nemusíte sem jezdit se sjezďákem, dobře vám tu bude i s trailovým kolem.  Tratě nejsou nijak brutální a užijí si na nich i méně zkušení bikeři. A co víc, kousek dál v lese se klikatí krásný flowtrail a po okolních lesích se dá udělat spousta pěkných bikerských výletů.

Kyčerka

 • Charakter: menší bikepark s vlekem, který nabídne pestrou směs trailů vhodných pro zkušené i méně zdatné bikery
 • Délka trailů: cca 10 km
 • Zázemí: vlek, restaurace, možnost umytí kola, půjčovna kol
 • Bližší info: oficiální web, Facebook

Kyčerka – mapa trailů

Oficiální mapa v PDF ke stažení zde.

Mapa s námi projetými traily:

Kyčerka – singletraily na videu

Prohlédněte si, jak vypadají jednotlivé traily. Projel jsem modrý, červený a novější flowtrail v přilehlém lese. V bikeparku pak najdete ještě další traily, které tvoří zkratky mezi hlavními lajnami. A také je tu černá, která byla během návštěvy neprůjezdná kvůli spadenému stromu. Ta už je ale docela přímo z kopce a opatřena delšími skoky. To už pro běžné trailhuntery moc není, to spíš pro vyznavače downhillu.

A ještě bonus na konec pro ty, kdo jsou zvědaví, jak se jezdí s kolem na vleku:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

6 komentářů: „Kyčerka: nebojte se slova bikepark

 • jen tip: bylo by mozna poucne ukazat cely ten proces, jak ja to tam zahaknute a jak se to pak nahore vyhakne. X lidi na kole na vleku jeste nikdy nejelo.

  Reagovat
  • Zaháknuté to je za představec a dává to tam obsluha vleku. Nahoře se jednou rukou chytneš kotvy a přitáhneš se do předu tak, aby se gumička uvolnila z představce, vyhákneš, kotvu zahodíš a jedeš. Žádná věda to není, jen doporučuji sundat tachometr atd. z řídítek.

   Reagovat
 • Nejasná zpráva o konci jednoho Bike parku

  Ahoj, dnes jsme vyrazili do bikeparku Kycerka. Bohužel letos se provoz vůbec nerozjel. Vylepšili jsme jednou nahoru a projeli modrý a kus červeného. Vše zarostlé a autorizované. Je to škoda. Práce na tom bylo určitě hodně a teď to vypadá, že je po všem…

  Reagovat
  • Máš pravdu.
   Kyčerka jako bp ukončil činnost.Dokonce je tam zákaz jízdy na kole!Smutné a hlavně nepochpitelné v době kdy bp rostou jako houby po dešti.Takový Heipark v Tošovicích u Oder je toho zářným příkladem.

   Reagovat
 • Psal jsem z mobilu, omlouvám se za překlepy díky nevyzadanym opravam slovníku v mobilu.

  Vylepšili = vyjeli
  Autorizované = zpustlé

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *