Ostatní články

Singletraily v Boskovicích! Nové trailcentrum na dosah od Brna

Boskovice jsou městečkem cca 40 km severně od Brna. Mají tam pěkný zámek, zříceninu hradu, westernové městečko a nově taky singletraily! Překvapivě rychle tu vyrostlo trailcentrum s různorodými stezkami, obřím pumptrackem i základnou. Otevírá se už za měsíc.

Aktualizováno: slavnostní otevření proběhne v neděli 16. července ve 14:00. To bude otevřená základna a veškerý servis kolem. Už od 1. července však bude možné ve zkušebním provozu singletraily a pumptrack vyzkoušet. K dispozici je již také oficiální mapa:

Boskovice singletraily mapa sportpark
Mapa singletrailů ve Sportparku Boskovice

Koukněte na video:

Co vás tu čeká? Zatím necelých deset kilometrů singletrailů klikatících se lesem. Většina z nich bude mít charakter podobný jako je například v Jedovnicích, ale místní se přece jen chtěli odlišit a kromě klasických houpavých a klopených stezek tu budou i trochu jiné. Například technicky náročnější černé lajna s větším sklonem, nebo naopak XC okruh bez větších vylomenin.

S trasováním a výstavbou pomáhali Roman Kalabus a spol. z Bike Resortu Valašsko. Věřím, že na trailech bude znát i rukopis jejich resortu, třeba z úchvatných trailů u Vsetína. Traily jsou zde kratší, cca kolem kilometru, ale je jich osm a dají se různě kombinovat. Nahoru vedou dva stoupáky, jinak jsou převážně z kopce.

Kromě trailů je tu ale i velký kvalitní pumptrack a stojí už také pěkná základna s potřebným zázemím. Start tady zkrátka nebude nějak „za pochodu“, ale rovnou se vším všudy. Dál se pak v budoucnu budou rozšiřovat už jen samotné traily v lese.

Nové trailcentrum vyrostlo v rámci projektu Sportpark Boskovice a jeho budování bylo na české poměry neobvykle rychlé. Projekt vznikl pod záštitou boskovických radních a na financování se podílel Jihomoravský kraj. Datum otevření ještě nebylo veřejně oznámeno, ale šušká se o 15. červenci 2017. Jakmile bude otevřeno, dozvíte se to od Trail Huntera ;-), vyplatí se proto sledovat můj Facebook nebo YouTube kanál.

A kde to vůbec je? Jeďte pak podle šipek na westernové městečko, je to hned naproti.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *