Kohoutovické enduro: trail plný zábavy hned za barákem

Kohoutovický kopec skýtá spoustu zábavy. Už odtud máme dva tipy (první a druhý), teď přidám ještě třetí. Nejdelší a nejzábavnější.

Začíná se na kopci, kde je les protkaný pěšinkami. Pokud chcete trefit přesně tu moji, doporučuju si zobrazit trail v mobilu a poprvé se nechat vést. Navigační nápověda se vám bude hodit i v druhé části, kde se dvakrát trochu nečekaně odbočuje doprava. Moc nezkazíte, když to vrznete rovně, jen si tím svezení zkrátíte a přijdete o závěrečnou „enduro“ pasáž.

Kohoutovický trail
Prošlapaná klikatice mezi stromy, sem tam kořínek. Biková pohoda

Je to pestré a zábavné. Na začátku je stezka hodně prošlapaná a rychlá, nabídne i několik příležitostí k malému skoku. Poté se singl zúží a začne klesat čím dál strměji. Napoprvé pozor, levotočivá zatáčka v závěru sjezdu je hodně záludná. Na videu to uvidíte.

Kohoutovický trail
Dá se to tady pěkně rozjet. A občas si i skočíte

Startuje se v lese hned za sídlištěm, což logicky znamená, že zde o víkendech a pěkném počasí bude více lidí. Pozor na ně, stezky nejsou jen naše.

Kohoutovický trail
Zákeřná nenápadná odbočka doprava na enduro sekci

Trail vás dovede do Bosonoh. Co dál? Buď po žluté zpátky na kopec, což je docela příjemný výšlap. Na kopci jsou další traily (tady a tady), případně se dá přejet do lesů kolem Myslivny. Nebo se dát je po dojezdu doprava po polňačce směr Žebětín a přejet do lesů kolem okruhu. Třeba na Helenku a Horáka.

Kohoutovický trail
V samotném závěru už je to hodně z kopce, mějte brzdy v cajku!

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

5 komentářů


 1. Jak jste dokázali, že se vám seká video z Youtube? Nekoukatelné, škoda.

  Odpovědět

  1. Obávám se, že chyba bude na vašem příjimači 🙂 Je to prostě YouTube. Videa si Google konvertuje sám, to nemám jak ovlivnit. Pokud se seká, zkuste nastavit jinou kvalitu. Standardně je 60 fps, což slabší přípojky či hardware dávat nemusí.

   Odpovědět

 2. Pokud panstvo preferuje více techniku než rychlost, tak doporučuji druhou odbočku doprava vynechat, je tam pak taky docela pěkný úsek kolem zahrádek, který ve finále vyplivne na stejném chodníku, kde končí i tento trail, viz. cca km 2 na této trase: https://www.strava.com/activities/1107091496

  Odpovědět

 3. video zmizelo! i z Trailforks .. tusim, ze je to to same 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *