Ostatní články

Trail kolem Staré hory: přírodní singletrail, kde si kolo chrochtá

Kolem Mariánského údolí východně od Brna je spousta krásného svezení. Připomeňme třeba Horákovský hrad, Mariánský trail nebo drsnější Muchovku. Tentokrát pojedem na jižním cípu údolí a skončíme přímo na konečné autobusu, což často bývá výjezdní bod. Je to tedy ideální závěrečný trail z vyjížďky někde po okolí.

https://youtu.be/wiDE4aebgoU

Na trail najedete od Horákovské myslivny. Buď můžete kousíček po asfaltce, nebo to vrzněte po polňačce kolem lesa. Tak jako tak dojedete k vojenskému objektu na vrcholku Staré hory. Před vstupní branou se dejte po pěšině doprava.

Trail kolem Staré hory
Singletrailová paráda od prvního metru

Celou dobu pojedete mírně z kopce, v závěru se to sklopí trochu víc. Pořád po singlu, který se klikatí mezi stromy a ve vyšších rychlostech poskytuje hromadu zábavy. To chcete!

Nebývá tu problém s přebujelou vegetací ani s přílišným množstvím vycházkářů. Občas tu můžete potkat koně, nebo voňavou památku po něm uprostřed cesty.

Trail kolem Staré hory
Rozjeďte to! Kličkovaná mezi stromy hned bude o něčem jiném

Trail nabízí několik alternativ. Nejzajímavější je v závěru a trochu jsem váhal, jestli nenatočit právě tu. Je sice delší, ale není tolik projetá a nemá takovou rychlost a flow. Ve videu je o ní řeč, tak se mrkněte a klidně tam odbočte. Zabloudit se moc nedá, stezka se později napojí na neudržovanou lesní cestu a rozbité koryto vás navede.

Trail kolem Staré hory
V druhé půli se zábava ještě stupňuje větším sklonem

Jednou jsem tu jel už večer za tmy. Zastavil jsem, abych si spravil čelovku, a najednou slyším, jak cosi funí a chrochtá. Bezesporu to bylo kolo a chrochtalo blahem! 🙂

Aktualizace: video jsem točil ještě v říjnu, jen jsem to nestihl rychleji zpracovat. Když jsem trail projížděl včera, zmizela „banán kláda“! Škoda, byla fajn zpestřením. V okolí je to trochu rozryté od lesní techniky, ale nijak to nezbrzdí. Každopádně celý trail leží pod listím.

Trail kolem Staré hory
Prověřovač banánových schopností bikerů už je bohužel fuč

Video je natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Trail kolem Staré hory: přírodní singletrail, kde si kolo chrochtá

  • Ahoj bikers :)! Tak Včera 26:11. Som s potešením vlietol na tento singláčik a… samá p… samý ko… a kopec ku…. okolo toho lebo: je to rozje…é od traktorov. Nedávam tomu šancu že sa to vráti do pôvodneho stavu. Som sklamaný s touto spoločnosťou(ale to sem nepatrí, sorry). Rád som tam jazdil,ale už to zničili.

    Reagovat
  • Tu druhou cast od polni cesty sem dnes jel na snehu a je to dost veget.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *