Jedovnice: Singletraily, na kterých můžete začít

Dvacet kilometrů severně od Brna jsou Jedovnice – obec u rybníka Olšovce, která se již před pěti lety zapsala na bikerskou mapu. Je tu přibližně 20 km singletrailů začleněných do třech okruhů a zázemí s dobře vybavenou základnou. Podívejte se, jak to v Jedovnicích aktuálně vypadá:

Jedovnické traily jsou stezky s upraveným povrchem, které se vinou skrz les v mírném sklonu. Na výchozí bod všech tří okruhů vás dovede společný stoupací trail a na samotných okruzích už pak převažuje sjezd. Ovšem nejede se pořád jen z kopce a výška se průběžně i opětovně nabírá, zejména na prvním okruhu.

Traily pro všechny

Nenáročný terén předurčuje tyto stezky pro začínající či rekreační jezdce na horských kole, případně i děti. Na trailech nejsou žádné záludné technické pasáže, kameny či kořeny. Ale neznamená to, že by na nich byla nuda! O zábavu se postarají klopenky a boule. Stezka se neustále klikatí mezi stromy a pokud vás zrovna nezaměstná zatáčením, tak nabídne možnost pumpování. Náročnost je přímo úměrná zvolené rychlosti, a tak si na své přijdou i zkušenější jezdci, kteří si z pumpovacích boulí snadno udělají skoky.

Na tyto stezky nepotřebujete celoodpružené kolo, úplně stačí základní horské kolo s pevným rámem a sám zde jezdím rád i na gravelu. Pokud byste vhodné kolo neměli, na základně je dobře vybavená půjčovna.

Základna dále nabídne restauraci, servis, bikerské kempy, možnost umytí kola, dostatečně velké parkoviště a také kemp. Ostatně přímo v kempu totiž stojí. U základny je také malý pumptrack.

Základna v Jedovnicích

Při návštěvě nezapomeňte na příspěvek na provoz a údržbu stezek, kterému tady říkají trailovné. Na jeden den to je 50 Kč. Ačkoli zde už dlouho nevyrostly traily nové, tak i ty stávající potřebují průběžnou údržbu a hlavně také platbu za pronájem pozemků, na kterých stojí. To je poměrně unikátní situace, ale lesy zde nejsou státní a jinak by zřejmě realizace nebyla vůbec možná.

Mapa trailů

Další informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *