Ostatní články

Ideální kolo na traily: 650B a 140 mm

V Praze proběhl cyklistický veletrh For Bikes. Nabídl bezvadnou přehlídku aktuální nabídky horských kol a nás samozřejmě nejvíc zajímaly ideální zbraně na lov trailů. Výrobci mají podle všeho jasno, kolo na hravé ježdění po trailech nebo lehké enduro je celopéro s 27,5″ (650B) koly a 140mm zdvihy.

For Bikes 01
Jeden z cenově nejdostupnějších kousků od slovenského CTM

Je to evoluční kompromis jak po stránce velikosti kol, tak zdvihů. K univerzálnímu kompromisu dospělo také ladění geometrie a většina výrobců volí úhel hlavové trubky 67°. Jasno není snad jen v řazení, kde jsou dvouplacky v konfrontaci s jednoplackami a není úplně jasné, co je ve finále lepší.

For Bikes 03
Technická lahůdka Canyonu – polohu úchytu tlumiče lze páčkou na řidítkách změnit a tím ovlivnit geometrii celého kola

Jaké kolo ve finále bude, to se odvíjí od ceny. S těmito parametry se u nových modelů jen výjimečně dostanete pod 45 tisíc a v tom případě bude kolo docela těžké. Ke třinácti kilům, kvalitnějšímu pružení a celkově zajímavější výbavě se dostaneme až od 60 tisíc výš, ale to nejzajímavější začíná až od osmdesáti tisíc. Tam už mají zastoupení všechny renomované značky horských kol.

For Bikes 02
Krotitel trailů v podání Norco

Ale nakonec není až tak důležité, na čem jezdíte, ale jak jezdíte. Není podstatné, kolik palců či milimetrů máte, ale kolik zážitků si z trailu odvezete.

For Bikes 04
A co takhle do výbavy přidat i elektromotor?

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *