Ostatní články

Singltrek Suchák: Nové nenáročné traily u Červené vody

Na mapě singletrailových center přibyla nová lokalita – Singltrek Suchák. Najdete ji na pomezí Orlických hor a Jeseníků, konkrétně mezi Čenkovicemi a Červenou vodou. V těchto místech jsou známé lyžařské areály, ale nově je o důvod víc se sem vydat i v létě.

Vstupní brána na Singltrek Suchák
Vstupní brána na Singltrek Suchák

Nové singletraily jsou technicky nenáročné pěšinky v lese, které vedou ve dvou okruzích kolem Suchého vrchu. Kopec obkrouží, přičemž jen velmi pomalu ukrajují z vrstevnic, a tak si tu užijete opravdu dlouhé pozvolné sjezdy, při kterých můžete svižně kličkovat mezi stromy.

Ukázka z trailů na videu:

Červený, modrý, zelený

Jeden z hlavních okruhů je označen modrou barvou a nabídne jen mírnější klesání i stoupání. Měří necelých 8 km a sem se bez obav můžete vydat i s méně zdatnými dětmi. Singltrek bezesporu zvládnou objet a pozvolna klesající pasáže si užijí, i když třeba na kole nemají dokonalou jistotu.

Druhý hlavní okruh je červený a nabídne už o něco rychlejší svezení. Stále však v poměrně mírném sklonu a bez technických překážek, takže i sem mohou méně zkušení bikeři nebo děti, ovšem už musí zvládnout ujet cca 20 km. Z toho bude po singletrailech 15 km a zbytek tvoří výjezdové úseky po širších lesních cestách.

A pak tu máme ještě třetí menší okruh s délkou 5,4 km, který je značen zelenou barvou. Slouží jako napojení z parkoviště na Červenovodském sedle, ale posloužit může i nejmenším dětem či zcela začínajícím bikerům. Jedná se o rovinatý trail s mírným pohupováním po zpevněné stezce. Ideální pro první seznámení s jízdou na sinhletrailech.

Přestože jsou stezky technicky nenáročné a nenajdete na nich žádné kamenité pasáže, obří klopené zatáčky či skoky, užít si je mohou i zkušenější bikeři. Stačí prostě zvýšit rychlost. A že to jde! Mírný sklon stezek rychlosti napomáhá a když do toho občas i šlápnete a nebudete sahat na brzdy, snadno dosáhnete na rychlosti až kolem čtyřicítky a pak už je to na úzké stezce mezi stromy slušný fofr. Při neustálém pumpování na boulích a kličkování v mírných zatáčkách přitom snadno dosáhnete ideálního flow, kdy stezka pod vámi přirozeně plyne ani nevíte jak.

Kde Singltrek Suchák najdete:

Jizerský Singltrek v nové lokalitě

Zázemí se zde postupně rozšiřuje, ale slušný základ už tu je. Na Červenovodském sedle je pro bikery vybudované nové parkoviště a je tu i možnost občerstvení. Z trailů se dá také snadno dojet i na Kramářovu chatu, která je na vrcholu Suchého vrchu. Tam je restaurace, možnost ubytování a také skvělé vyhlídky do okolí. Pro zpestření se dá také navštívit dělostřeleckou tvrz Bouda, kolem které projíždí červený trail.

Singltrek Suchák Parkoviště
Nejen traily, ale i nové parkoviště pro bikery

Charakter stezek i značení je stejné jako na Singltreku pod Smrkem na úpatí Jizerských hor, ostatně oba projekty jsou dílem Tomáše Kvasničky a jeho singltrekového týmu.

Stezky už jsou hotové a připravené na vaši návštěvu, slavnostní oficiální otevření proběhne v sobotu 19. června a můžeme se tam sejít! Oficiální web lokality najdete na adrese suchak.singltrek.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Singltrek Suchák: Nové nenáročné traily u Červené vody

  • Vyzkousel jsem cerveny trail a jsem dost zklamany. Technickou obtiznosti bych trail radil spis jako modry flow – vsechny “single” useky se daly jet prakticky bez brzdeni i bez slapani (staci pumpovat), klopenky byly nizke a plne volneho kameni… Posledni singlovy usek je do kopce, ale se vsemi boulemi a klopenkami, coz vyzaduje hodne zbytecneho usily a razeni a s takto pojatym vyjezdovym trailem jsem se jeste nesetkal. Celkove prevyseni 360m je dost “prace” a nejak mi chybela “zabava”. Vysvetleni nabizi cedulka na konci trailu “postaveno s prispenim EU”
    Druhy den jsem si spravil chut na Dolni Morave 😉
    Pavel

    Reagovat
  • Potvrzuji, že červený trail je vhodný i pro děti ( tomu nejmladšímu z naší smečky je 8 a jel to s přehledem). Poslední stoupací úsek na mě působil, že to bylo stavěné původně dolu, jinak mě to profilování nedávalo smysl. Pro vyježděnejší bikery bych to doporučil jen na rozjezd. Škoda, aspoň jeden kratší okruh mohl být postavený techničtější (strmější sjezdy a klopenky, lavice atd.), tady to na mě působí jako velký kompromis pro masy…i když pravda, žádné davy jsme tu 18.července nepotkali.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *