Cyklo aréna Vysočina: Singletraily v Novém městě jsou rájem fandů XC

Cyklo aréna Vysočina je singletrailové centrum v Novém městě na Moravě. Přesně tam, kde se pořádají závody světového poháru horských kol v cross country (XC). Místní traily jsou natažené v lese, kde se jezdí i ony slavné závody, a návštěvníkům se snaží nabídnout jízdu blízkou právě ve stylu XC. Koukněte na video a budete mít jasno:

Cross country dnes znamená rychlé střídání výjezdů, sjezdů, rozjezdů a prudkého brzdění a mezi tím je to zpestřené zpravidla kamennými překážkami. Takové tratě dají docela zabrat a pokud zrovna nezávodíte, jízda na nich není vlastně až takový zážitek. A proto i Cyklo aréna Vysočina nabízí jakýsi kompromis mezi XC a moderními singletraily s flow.

Hlavní lokalita má společný stoupací trail a z vrcholku pak vedou tři trasy – krátká oranžová smyčka s největší koncentrací zatáček a zábavného ježdění, pak poměrně dlouhý a rychlý modrý okruh a nakonec členitý a občas technicky záludnější červený okruh. Jsou to pěkné stezky v lese, ale nečekejte od nich vysoké klopenky a skoky. Tady se sice jede docela rychle, v tempu, ale bez blbinek.

Cyklo aréna Vysočina - mapa
Mapa trailů v Cyklo areně Vysočina

Kdo si chce zkusit „víc XC“, ten může zavítat na odlehlý kopec, kde se vine černý World Cup Trail. Může být zajímavé se hecnout, dát si ho na čas a pak se pokoušet zlepšovat. Ale na běžnou projížďku je to nuda, však posuďte sami z videa:

Kromě toho jsou k dispozici ještě dva okruhy – dětský a rodinný. Perfektně se hodí na zaučení. A právě na návštěvu s celou rodinou je Cyklo aréna velmi dobře připravena. Kromě různorodých trailů je tu zázemí s půjčovnou, servisem a dalšími atrakcemi, nechybí ani restaurace a hotel.

Cyklo aréna Vysočina je místo, kde můžete strávit příjemný den na kole. Na projetí trailů vám bude stačit z toho dne jen půlka, ale druhou můžete využít na biketuristiku po okolí. Atraktivního přírodního ježdění je tu ažaž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *