Do dovolenou Chorvatska vezměte i kola, vyrostly tam singletraily

Obliba horské cyklistiky dala v Česku vzniknout mnoha singletrailovým centrům. Teď jedno takové vzniklo i v Chorvatsku. Je přitom hned u moře, a to na Istrii. Je tedy snadno dosažitelné i pro české návštěvníky, kteří si tak mohou zpestřit dovolenou u moře.

Singletrailové centrum vyrostlo u města Rabac. Je tvořeno sítí několika trailů různé náročnosti, přičemž ty nejkratší mají jen několik stovek metrů, ale nejdelší dosahují délky až ke třem kilometrům. Celková délka trailů je cca 16 kilometrů, k dispozici je i menší dětský okruh a pumptrack.

Pro zkušené jezdce i děti

Traily mají rozmanitý charakter. Některé mají zpevněných povrch, klopené zatáčky a skoky, jiné využívají přírodního podkladu a nabídnou jezdcům techničtější ježdění s nemalým množstvím kamenu pod koly. Technické traily už vyžadují zvýšenou zkušenost s ovládáním horského kola, traily s upraveným povrchem jsou ale bezpečně sjízdné i méně zkušenými bikery či dětmi.

Rabac MTB traily mapa
Rabac MTB traily mapa

Pokud si nepřivezete vlastní kola, nabízí místní Bike centrum půjčovnu kol, a to včetně elektrokol. Když si přivezete kolo vlastní, může se v rámci zázemí hodit prostor pro mytí kol a cykloservis.

Do města Rabac dojedete z Brna přes Vídeň a Štýrský hradec za sedm a půl hodiny, z Prahy se cesta o dvě hodiny protáhne. Přímo u trailového centra jsou hotelové komplexy nebo také kemp. Ale pochopitelně jsou nedaleko další možnosti ubytování.

Do Chorvatska i za horskými terény

S horským kolem se v Chorvatsku můžete zabavit i jinde, místní vnitrozemí vybízí k nevšedním dobrodružstvím v horském terénu,. Na internetu najdete řadu typů, kam se v Chorvatsku na biku vydat a při hledání konkrétních zábavných trailů pomůže aplikace TrailForks, případně Strava. Hustou síť bikeparků a singletrailových center jako máme v Česku ale v Chorvatsku nečekejte.

Podrobnosti o nové bikerské lokalitě u Rabacu se dozvíte na webu Bike centra Rabac a dobrou představu o trailech poskytne video jednoho z polských bikerů, který traily již navštívil:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.