Ostatní články

Česká Kanada: to nejsou jen lesní asfaltky, tady si užije i biker

Česká Kanada není typickou bikerskou lokalitou. Území na pomezí Jižních Čech a Vysočiny je ale přesto cyklistů plné, je to vyhlášený region na cykloturistiku. Já tam vyrazil na pár dní oddychu s rodinou. Ale bike jsem vzal samozřejmě s sebou. A ještě že tak!

Nadchla mě už jen ta krajina. Jen lehce zvlněná, přitom samý les a pastvina. Pošlu tam i parťáka z Road Hunteru, protože Jihočeský kraj zjevně zainvestoval do silnic a na většině z nich byl příkladně hladký asfalt. Což ve spojení s pěknou krajinou, klikatou silnicí a minimem aut zakládá na příjemné zážitky za volantem.

Ale zpět na řidítka. Asfalt je tu hojně využíván i na lesních cestách, a právě proto zdejší krajinu tolik zbožňují cyklovýletníci. Na lesňačky mají auta zákaz, nejsou tu velké kopce, na rodinný výlet s dětmi fakt paráda. Ale stačí mrknout do mapy a začít se řídit spíš tečkovanými cestami a turistickými značkami.

Neměl jsem bohužel dostatek času na důkladné prozkoumání lokality, která je poměrně rozsáhlá a vyžadovala by několik dní průzkumu všech cestiček, které na mapě vypadají lákavě. Ale i to málo, co jsem odlovil, stojí za doporučení.

Aby si zas někdo nestěžoval, nebudu doporučovat konkrétní traily. Ale třeba modrá ze Suchdola na Skalku a pak dál po červené do Radíkova, to je moc příjemný svezení převážně po singlech a lesních cestách. Graselova stezka taky stojí za to. Kromě toho, že si příjemně zajezdíte, je i na co koukat. Všude jsou nějaké obří balvany a malé rybníčky, většinou efektní kombinace obojího.

V České Kanadě není žádný bikepark nebo singletrailové centrum. Ale můžete zde narazit na něco, co si říká Bikepark u Jakuba. Nachází se to na Havlově hoře, kde je bezvadná rozhledna a lesopark s prolézačkami pro děti. Ale ten „bikepark“ je zjevně výsledkem zoufalé snahy jít s dobou a přichystat něco pro bikery za každou cenu.

Výsledkem je ukázka, jak se něco takového nemá dělat. Flow žádné, sjízdnost problematická, zábavnost nulová a délka půl kilometru.

Celkově je ale Česká Kanada skvělá lokalita na přírodní XC biking. Určitě tu nejsem naposled. Každopádně by jí moc slušelo pár stezek čistě pro bikery ve stylu Singltreku pod Smrkem.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Česká Kanada: to nejsou jen lesní asfaltky, tady si užije i biker

  • Potenciál tam je obrovský a když se člověk podívá na mapu trailů ta díra v tomhle „prostoru“ si o to přímo říká :)….

    Reagovat
  • Ahoj, dik za inspiraci. Sice starsi clanek, ale pekne jsme se povozili.

    Reagovat
  • No jo, loni jsem to chtěl vokouknout a některé „atrakce“ (dřevěné dropky) už uhnily. A že kolem pracuji… No, ještě že je v dosahu Hradiště (u Nové Bytřice)!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *