Ostatní články

Recenze batohu na kolo: CamelBak M.U.L.E. LR 15

Na kole je většinou potřeba vozit i pár věcí. Je přitom nesmysl ověnčovat bike brašničkami, nejlepším a prověřeným řešením je prostě batoh.  Já teď vyzkoušel CamelBak M.U.L.E. LR 15, univerzální batoh pro bikery, do kterého nacpete vše potřebné a navíc i vodu.

Objem má 15 litrů, což je tak akorát pro celodenní vyjížďku. Tři litry z tohoto objemu jsou vyčleněny pro vodní rezervoár, zbývajících dvanáct je na ostatní věci. Prostor je rozdělen na tři hlavní kapsy – jedna je určena na vodní vak, druhá na objemnější věci jako je bunda, chrániče a podobně, a třetí má uvnitř ještě dvě menší kapsičky a hodí se tedy na drobnosti. Zvnějšku nahoře je pak k dispozici ještě malá kapsa uvnitř s fleecem vhodná na mobil či foťák a také vnější otevřená kapsa a úchyty na přilbu.

 

Malé kapsičky jsou k dispozici i na bederním pásu, ty se hodí na klíče nebo peníze. Trochu skrytá je i speciální kapsa na pláštěnku. Tu dostanete k batohu a ochrání ho před nánosy bláta nebo větším lijákem.

Batoh má dostatečně široké ramenní popruhy a jejich délka je nastavitelná v dostatečném rozsahu. Aby batoh seděl na zádech jako klíště, má k dispozici jak bederní, tak i hrudní zapínání. Když si vše nastavíte na svou postavu, sedí perfektně.

 

Skvěle je vyřešena opora zad. V bederní části je měkká opora s výrazně perforovaným povrchem, který dobře odvádí pot a nenasakuje. V horní části je pak panel, který řeší nejen odvětrání, ale také ochranu zad při pádu.

Vodní vak má dost neobvyklý tvar a také umístění v batohu. Namísto podlouhlého tvaru je totiž více široký a umístěný je v batohu co nejníže v bederní části. Vejdou se do něj tři litry vody a z toho vyplývající tři kila hmotnosti máte umístěné pěkně nízko. A čím níž těžiště, tím líp pro jízdu. Rezervoár má pěkně široké hrdlo, takže se pohodlně naplňuje i čistí.

Díky magnetickému držáku hadice na pravém popruhu si náustek dopravíte do pusy velmi rychle a po napití se okamžitě připevní zpět k popruhu. Rychlé je i samotné pití. Nový typ vaku Crux se mimo jiné chlubí tím, že na jeden lok poskytne o 20% víc tekutiny než předchozí model. To vám potvrdit nedokážu, ale na nedostatečný průtok vody si rozhodně stěžovat nemůžu.

Výrobce myslí na detaily a batoh má spoustu vychytávek. Například pouzdro na nářadí a připravenou kapsu na něj. Nechybí tu velké pevné ucho na přenášení, reflexní prvky a držák na blikačku.

Na batohu jsem nenašel žádný závažnější nedostatek. Pro někoho může být malý, pro jiné zbytečně velký, ale mně patnáctka přijde tak akorát. Pokud nesouhlasíte, nabízí CamelBak podobné batohy i v jiných velikostech. Barevně se tento vyrábí ve čtyřech variantách a má oficiální cenovku 3 299 Kč. Jenže teď už máme po sezóně a díky akcím v bikeshopech už se dá sehnat výrazně levněji.

Batoh k vyzkoušení poskytl Progress Cycle.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Recenze batohu na kolo: CamelBak M.U.L.E. LR 15

  • To všetko je pravda a má tento isti model aj kamarát a na deň mi ho požičal ja osobne ho ale nemám ale naozaj je to velmi dobrí batoh a aj ja si ho chcem kúpiť len tie penaze😀😁ale urcite odporucam😂😂😋

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *