Ostatní články

Bikepark Tanvaldský Špičák: nové singletraily v Jizerkách

Singletrailová centra a bikeparky s flowtraily se letos pěkně rozrůstají. U Brna už finišuje první etapa stezek v Mariánském údolí, u Boskovic vyrostla nová menší bikerská lokalita, na jihu Moravy vznikl přírodní Trail of Life, na Klínovci dokončili flowlajny svého vychvalovaného Trail Parku, nové flowtraily v červenci otevřely i v Orlických horách na Říčkách, nové singletraily rostou hned ve třech dílčích lokalitách kolem Lipna a teď máme nejčerstvější přírůstek v Jizerských horách – v lyžařském areálu pod Tanvaldským Špičákem vyrostly dvě nové dlouhé stezky.

Základem nového bikeparku Tanvaldský Špičák je dlouhý modrý flowtrail, k jehož horní polovině je vybudována lehce náročnější červená alternativa. Jedná se o singletraily s upraveným povrchem a pozvolným klesáním, na kterých najdete nemalé množství klopenek a vln. Pro vyznavače techničtějšího ježdění je k dispozici i kratší černá vsuvka s kamenitým sjezdem.

Nahoru můžete vyšlapat anebo se svézt lanovkou, bikepark je totiž v lokalitě stejnojmenného lyžařského střediska. Oficiálně se můžete poprvé svézt 9. září 2017. Lanovka pak bude jezdit vždy od pátku do neděle v rozmezí 10 – 17 hodin po hodinových intervalech (v případě většího množství bikerů častěji). K dispozici bude i půjčovna kol.

Pokud se nemůžete dočkat, lze na traily vyrazit v podstatě hned, ale počítejte s tím, že na nich mohou probíhat ještě nějaké úpravy a dokončovací práce. Návštěvu moc neodkládejte, lanovka bude jezdit pro bikery jen do 1. řijna. Pak až zase na jaře.

Bikepark zatím nabízí 8 km trailů. Pokud vás přestanou bavit, můžete přejet přes kopec nahlédnout na unikátní ryze sjezďácký Bikepark Bobovka, který je vybudován v korytě zchátralé bobové dráhy. Poměrně nedaleko je také bikepark v Rokytnici nad Jizerou, Ještěd nebo Singltrek pod Smrkem.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Bikepark Tanvaldský Špičák: nové singletraily v Jizerkách

  • Ahoj, jen upozornění na chybku ,,už finišuje první etapa stezek v Moravském údolí,…není to Moravské, ale Mariánské údolí

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *