Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Bike Aréna Vsetín: Singletraily na dvě strany

Bike Aréna Vsetín je signletrailové centrum u obce Semetín těsně za výjezdem ze Vsetína směrem na sever. Základní zázemí je zde prosté, výchozím místem je zde jen malé parkoviště u silnice s dřevěným přístřeškem, ale o kousek dál v obci Semetín je i přidružená restaurace a kemp.

Jak vypadají traily? Podívejte se ve videu:

20 km trailů, ale pozor na údržbu

V rámci první etapy výstavby zde vznikla trojice sjezdových singletrailů vinoucích se z prvního kopce. Ten si vyšlápnete po malé lesní asfaltce bez automobilového provozu. Pak se můžete vydat dolů po delší a hodně klikaté modré, která ubírá výškové metry jen pozvolna, nebo po červené s občas trochu větším sklonem a více příležitostmi ke skoku, případně po černé. Ta není nijak extrémní, občas jen trochu strmější.

Nahoře však můžete po vyznačené lesní cestě přejet do oblasti s traily postavenými v rámci druhé etapy. Na úvod je to krátký a šíleně klikatý trail Trpaslík, cestou potkáte i modrý rovinatý trail Trailala a tím největším pokladem jsou traily Duhový a Mraznice. Nahoru se pak opět šplhá po lesní asfaltce.

Bike Arena Vsetin mapa
Mapa Bike Areny Vsetín

V době mé návštěvy byly některé traily z důvodu údržby uzavřené, tak pozor na to. Sledujte web nebo facebookovou stránku.

Bike Aréna Vsetín dobře zabaví na půl dne. Výjezdy jsou docela náročné a brzy tu dojdou síly. Ale sám jsem při poslední návštěvě použil elektrokolo, a to asfaltové výjezdy výrazně zpříjemnilo.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *