Bike Aréna Vsetín

Bike Aréna Vsetín: singletrailový poklad Moravy

Bike Aréna Vsetín

  • Charakter: singletrailové centrum bez honosného zázemí, ale s množstvím hravých flowtrailů. Všechny vedou z kopce, nahoru se šlape po lesních asfaltkách bez aut.
  • Délka trailů: cca 20 km
  • Zázemí: půjčovna kol, hospůdka, servis, myčka kol, parkoviště
  • Bližší info: oficiální web, Facebook

Mapa trailů

Přibližte si mapu, klikněte na vybraný trail a kliknutím na obrázek si ho prohlédnete na videu!


Oficiální mapa:

Bike Arena Vsetin mapa
Mapa Bike Areny Vsetín

Bike Aréna Vsetín je signletrailové centrum u obce Semetín těsně za výjezdem ze Vsetína směrem na sever. Zázemí je zde prosté, namísto základny je tu jen malé parkoviště u silnice s dřevěným přístřeškem, ale traily už jsou pak naopak docela velkorysé.

V rámci první etapy výstavby zde vznikla trojice sjezdových singletrailů vinoucích se z prvního kopce. Ten si vyšlápnete po malé lesní asfaltce bez automobilového provozu. Pak se můžete vydat dolů po delší a hodně klikaté modré, která ubírá výškové metry jen pozvolna, nebo po červené s občas trochu větším sklonem a více příležitostmi ke skoku, případně po černé. Ta není nijak extrémní, občas jen trochu strmější.

Nahoře však můžete po vyznačené lesní cestě přejet do oblasti s traily postavenými v rámci druhé etapy. Na úvod je to krátký a šíleně klikatý trail Trpaslík, cestou potkáte i modrý rovinatý trail Trailala a tím největším pokladem jsou traily Duhový a Mraznice. Nahoru se pak opět šplhá po lesní asfaltce.

Bike Aréna Vsetín dobře zabaví na půl dne. Pokud vám zbudou síly, můžete přejet na Zděchov nebo na Kyčerku, blízkých bikových center, které spolu s Bike Arénou spadají pod Bike Resort Valašsko.

Videa z nejlepších trailů Bike Arény Vsetín

Všechny zmapované traily mají odkaz na video v interaktivní mapě výše. Tady vyberu tři nejzajímavější. Z trailů první etapy na prvním kopci nejvíc zaujal ten červený, na kterém potkáte spoustu klopek, velké skoky přes dřevěné překážky a trochu i ryzejšího přírodního svezení:

Nejatraktivnější svezení v Bike Aréně Vsetín nabízí novější traily z druhé etapy výstavby, konkrétně dvojice navazujících trailů Duhový a Mrazice. Podívejte se na ně:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.