Zděchov singletraily

Tanečnice: Trail schovaný v zapomenutém Zděchově

Nedaleko Vsetína je víska Zděchov. A tam, v blízkém lese na kopci nad Zděchovem je poklad. Nádherný flowtrail. Něco takového byste tu nečekali:

Zděchov (je to tady) je jednou z lokalit rozsáhlého Bikeresortu Valašsko. Ten zastřešuje několik dílčích lokalit, přičemž nejznámější jsou Bikepark Kyčerka ve Velkých Karlovicích a Bike Arana Vsetín. Zděchov najdete na cestě právě mezi těmito dvěma centry a stojí za návštěvu.

Zděchov singletraily
Tanečnice tančí mezi stromy

Výšlap na vršek Tanečnice začíná na parkovišti i koupaliště. Šipky nechybí, tak nezabloudíte. Nahoru je to docela makačka, sjezd si musíte zasloužit. Ale dolů už je to paráda.

Singletrail Zděchov mapa
Mapa singletrailu ve Zděchově

Trail je neskutečně „plný“. Prostě tu není místo, kde by se něco nedělo. Pořád nějaké zatáčky, boule, dvojáky… Napoprvé vás ani nenechá moc rozjet, jak budete mít pořád plné ruce práce. Ale na několika místě trail kříží cestu nahoru, takže si můžete dílčí úseky opakovat a trénovat.

Zděchov singletraily
Pohoda na kopci před startem trailu

Je to každopádně velká zábava, kterou si užijí jak střelci, tak i ti opatrnější. Kdo si přibrzdí, projede tu horskou dráhu bezpečně až dolů s úsměvem od ucha k uchu. Žádné zákeřnosti na trati nejsou a povrch je docela bezpečný. A kdo to dokáže pustit a proplete se tou klikaticí ve vyšší rychlosti, užije si časté lety vzduchem a adrenalinu až po uši.

Natáčím kamerou Garmin Virb XE, jezdím na biku koupeném u KolaSvorada.cz a aktuálně testuju boty Five Ten Freerider Pro od Elementstore.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.