Trailcentra a bikeparkyZahraniční lokality

Bikepark Serfaus Fiss Ladis: Zážitky jezdecké i kochací

V létě jsem se zajel podívat do bikeparku Serfaus Fiss Ladis v rakouském Tyrolsku. Je pěknou ukázkou, jak se dá naplno využít potenciál zimního lyžařského střediska i v létě.

Co se týče bikerských možností a zážitků, doporučuju kouknout na mé video:

Na kolo do bikeparku i na okolní kopce

Pro bikery je to tady fakt skvěle připraveno. Pod jednou z lanovek je klasický bikepark s několika lajnami, na kterých se sveze široké spektrum jezdců od začátečníků až po pokročilé letce či downhillery. A skill centrum u spodní stanice lanovky dokonale zabaví i menší děti. Hlavně je tu pak možnost vyrazit mnoha jinými lanovkami na další kopce a tam si zkusit přírodní traily s výhledy nebo třeba výletní štěrkové cesty pro klasické cykloturisty.

Celodenní bikepass do bikeparku i na okolní lanovky stojí 45 eur (léto 2021). Jsou i levnější možnosti tiketů, ale pozor, některé jsou cílené jen na samotnou lanovku bikeparku. Pět eur se dá ušetřit, pokud se v oblasti i ubytujete a získáte tak Super Sommer Card. Jinak tu platí Gravity Card, neboli alpská celosezónní permanentka.

Zabavíte se i bez kola

V oblasti se dá dobře zabavit i bez kola. Je to velké lyžařské středisko, takže není nouze o ubytovací kapacity, wellness a podobně. A hlavně tady u každé lanovky najdete několik restaurací a atrakcí, abyste měli motivaci vyjet i nahoru. Tam vás čekají pěkné výhledy, doporučené turistické trasy, ale třeba také hromada dětských hřišť, prolízaček a promakaných pískovišť s ručními bagříky a podobně. Jsou tady i takové ty záležitosti jako je bobová dráha, zipline nebo třeba obří houpačka zvaná Sky Swing. Zkrátka když budete potřebovat nějaké „lákadlo za odměnu“, aby s vámi děti vyrazily na horskou túru, něco se najde. Ale jinak jsou tyhle turistické atrakce celkem zbytečné, zážitkem jsou tady už jen ty samotné kopce, které se šplhají až ke třem tisícům metrů výšky.

Jochtrail a výhled do údolí

Bikepark Serfaus Fiss Ladis:

  • Vzdálenost z ČR: cca 560 km (6 hod) z Prahy, 700 km (7 hod) z Brna
  • Více informací: www.bike-sfl.at

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *