Trailcentra a bikeparkyZahraniční lokality

Bikepark Samerberg: jezdíte kolem pokladu, ani o tom nevíte

Mezi českými bikery jsou výlety do Tyrolska, ráje zvaného Livigno či na východní cíp Švýcarska docela oblíbené. Takové kopce holt v Česku nemáme. Obvyklou cestou k těmto destinacím je rakouská dálnice vedoucí přes Innsbruck, která hory objíždí přes Německo. A právě tam, těsně před rakouskými hranicemi je bikepark Samerberg. Zastavte se cestou, nebudete litovat.

Je to tedy německý bikepark. V předhůří Alp. Malý, ale skvělý. Je perfektní ukázkou toho, že i na malém kopci může být velká legrace. Využívá přibližovací jednosedačkovou lanovku (ale můžete si kopec vyšlápnout po asfaltce za své) a z kopce dolů nabízí flowtrail s hromadou klopenek a skoků, který si můžete ještě zpestřit odbočkami na jiné překážky.

Bikepark Samerberg
Tady se naučíte opírat do zatáček!

Hlavní trail se klikatí lesem a celkem nabídne cca 2,5 km dlouhé svezení, kdy výška spadne o necelých 200 m níže. Každá zatáčka je naklopená a nešetřilo se tu dřevem. Velmi často se tak zatáčky mění v dřevěné wallride.

Průjezd hlavním trailem:

Bikeparkem v pohodě projedou i méně zdatní jezdci, stačí si přibrzdit a žádné záludnosti vás nečekají. Velké překážky lze objet. Během naší návštěvy jsme tu potkali i pár spokojených dětí. Když už to ale máte trochu v ruce, užijete si rychlost, náklony i lety.

Bikepark Samerberg
Místní bike shop. Zde si koupíte vstupenku, můžete si i půjčit kolo

Moc se nám líbil tréninkový plácek nahoře. Trochu pumptracku, trochu jiných překážek, tři výšky tréninkových dropů… naprosto ideální plácek pro děti a začátečníky. Cestou dolů pak v půli kopci narazíte na podobně sympatické místo, kde se lajna rozděluje na různé obtížnosti skákavých překážek od menších lavic z hlíny po větší dřevěné konstrukce. Opět ideální na zkoušení, trénink a nabírání zkušeností.

Bikepark Samerberg
Tréninkový plácek. Zkusíte si pumpování, lávky i dropy

Do bikeparku byste měli vjíždět výhradně se vstupenkou nalepenou na kole – zakoupíte ji v bikeshopu pod kopcem (od lanovky až dozadu za parkoviště). Sice vás nikdo kontrolovat nebude, ale buďte fér… Jednotlivé jízdy na lanovce se pak platí ještě zvlášť. Za parkoviště se platí dvě eura na den.

Bikepark Samerberg
Nastupování a vystupování z lanovky je tady leckdy větší adrenalinový zážitek než cesta dolů 🙂

Místo je to turisticky docela atraktivní. Lanovkami se můžete dostat až na 1569m vysoký vrchol Hochries. V okolí jsou i pěkné přírodní traily. Ale co hlavně, co by kamenem dohodil je parádní přírodní koupaliště, což v německém stylu představuje luxusně vybavený bazén včetně občerstvení, který je ale kupodivu přístupný zdarma. Po řádění v bikeparku ideální místo na očistu a osvěžení.

Bikepark Samerberg
Vyberte si stopu podle svých možností a představ

Až pojedete kolem, zastavte se. Od dálnice je to pouhých 5 km. Stačí na odpoledne. Cestu do Alp si příjemně rozdělíte a poznáte novou destinaci.

Bikepark Samerberg
A tady se pak zchladíte

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *