Ostatní články

Šumický trail: aby celopéro nezahálelo

Tři kilometry zábavy na kole, opět kousek za Brnem, tentokrát na východ. V lese nad obcí Viničné Šumice je kamenitá pěšina, pár zanedbávaných lesních cest a nějaké ty turistické trasy. A když se to správně poskládá, je z toho parádní svezení. Převážně z kopce, nechybí flow a v závěru je technická chuťovka.

Kudy tam: dojeďte kudykoli na rozcestí Žalmanův kámen, možností je hned několik. Nejčastější volba bude cyklotrasa 5135, což je malá asfaltka bez aut. Pak se vydejte po modré směrem na Vildenberk a je to. Po krátkém mírném stoupání se lesní cesta překlopí do sjezdu a začíná rodeo.

Lesní cesta se už postupně mění v singl
Lesní cesta se už postupně mění v singl

Následující navigace je velmi jednoduchá: jeďte pořád rovně. Odloučí se modrá značka, na chvíli se zjeví zelená, ale vy pojedete pořád rovně. Pojedete po zarůstajících lesních cestách, které jsou sice širší než klasický pěšinkový single trail, ale leckdy k němu už nemají moc daleko.

Úsměv!
Úsměv!

Pak ale pozor – v posledním kilometru je potřeba trefit odbočku doprava. Je to už v závěrečné fázi poté, co nás opustí zelená značka. Před vámi se objeví „véčko“ – cesta doleva je větší a stáčí se dolů, tudy ne. Dejte se doprava, na trochu užší cestu (ve videu je místo označeno šipkou). A ta už se záhy změní v pravý singl.

Spodní pasáž „trochu drncá“
Spodní pasáž „trochu drncá“

Začne nejzábavnější část stezky. Ta se změní v úzké koryto plné kamení, kde si užijete výhod celoodpruženého kola. Prověrku tlumících elementů na chvíli vystřídá pár kořenů a po několika zatáčkách vás trail vyplivne na malém hřišti. Točte prudce doprava a ještě si užijte cca dvě stě metrů do cíle.

Tudy chcete jet!
Tudy chcete jet!

Octnete se v dolíku mezi Viničnými Šumicemi a Pozořicemi. Doporučuju chytnout se žluté a vystoupat na Vildenberk. Tam se můžete vyřádit (uvidíte proč) a po modré se pak dejte do kopce a na východ nad Pozořice, lesem kolem Kněží hory přejedete nad Hostěnice a pak už si to rozhodněte sami…

Ostrá pravá u hřiště. Pozor na ni!
Ostrá pravá u hřiště. Pozor na ni!

Video je natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Šumický trail: aby celopéro nezahálelo

  • Nechci byt kriticky, ale jen aby nekdo nebyl zklamany..
    Z tech 3km „zabavy“ na kole je realneho opravdoveho singlu cca 300m, kde poslednich 150m je da se rict zabavnych. Zbytek je 3m siroka lesni cesta, misty rozjezdena od koni.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *