Bikepark Kouty: Rychlé svezení v drsnějším stylu

Kouty nad Desnou jsou oblíbenou destinací lyžařů, ale v tamním středisku už mnoho let funguje i bikepark. Nabízí čtyři tratě, které jsou poměrně dlouhé a náročné, ale přesto hodně zábavné. Pro úplné začátečníky to tady moc není, ale pokročilejší bikeři si užijí!

Podívejte se, jak to v bikeparku aktuálně vypadá a svezte se se mnou po všech tratích:

Bikepark Kouty láká hlavně na downhill

V Koutech se jezdí mistrovské závody ve sjezdu a právě sjezdová trať sem láká nejzkušenější bikery. Je rychlá, místy pěkně strmá a zavalena hromadou kořenů. Chybí jí nějaké větší skoky, ale ty se dají najít na jiných tratích, typicky na červeném trailu Hřebenovka. O skákací sekci je doplněn i červený trail Stará medvědice (tato sekce ve videu výše bohužel chybí) a jedná se už o poměrně velké skoky připravení na vyšší rychlost.

Náročná sekce na černém trailu

Zkrátka bikepark v Koutech cílí především na zkušené ridery, ideálně na sjezdových kolech. Ale i hobík na endurku jako jsem já si v Koutech užije, oblíbil jsem si především červený trail Stará medvědice, který má pěkný flow a při délce kolem tří kilometrů už dá člověku docela zabrat. Sice to na něm jede plynule, ale je to bikeparková trať s povrchem ne zcela hladkým a sklonem občas nemalým.

Pro méně zkušené jezdce je tu připraven modrý trail, který je více vyhlazený a plný klopenek. Ale nečekejte tu „vyhlazenou dálnici“ jako třeba na Dolní Moravě nebo v Jedovnicích, tady to zkrátka občas drncne i na modrém. A jeho začátek vede po kamenité cestě podél sjezdovky, kde vás to na kole bez zadního odpružení pěkně protřepe. Sem se zkrátka hodí celopéro a s čím vyššími zdvihy, tím lépe.

Skákací sekce na červeném trailu

Skvělé zázemí a jiná zábava

Pokud byste potřebné kolo neměli, můžete si sjezďáka půjčit v půjčovně. Tam jsou k dispozici třeba i elektrokola na cykloturistické výlety po hornatém okolí. V rámci zázemí nechybí ani bikeshop, restaurace, ubytování a nějaké zábavné atrakce pro děti.

Zázemí bikeparku

Nahoru bikery (anebo i běžné turisty) vozí čtyřsedačková lanovka, která je docela rychlá. Pokud by vás bikepark omrzel, můžete si u horní stanice vyšplhat na rozhlednu anebo se vydat po asfaltce ještě výš k ikonickému jezeru přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

A kdo neholduje bikingu vůbec, ten může zkusit například unikátní sjezd na koloběžkách. Jede se po asfaltu stále z kopce, a to neuvěřitelných 17 km! Nahoře u jezera se pak dá na unikátním okruhu jezdit na in-line bruslích. Zkrátka zábavy je v tomto regionu spousta a nesmím zapomenout ani na klasickou turistiku, protože Kouty nad Desnou jsou dobrým výchozím místem na výlety po krásách Jeseníků na kole i pěšky.

Bikepass na jeden den stojí 500 Kč a více informací o dalších službách najdete na webu Kouty.cz.

Mapa:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.