České bikeparkyTrailcentra a bikeparky

Bikepark Kareš: Velká zábava na malém kopci

Areál Kareš není velký, ale bajkerům nabídne obrovskou porci zábavy na celý den. Tamní bikepark nabízí několik tratí, které jsou neuvěřitelně pestré. Lávky, kameny a hlavně skákání pro zkušené i začínající, najdete tu skoro všechno. A co hlavně, tratě jsou tu perfektně připravené!

Bikepark najdete v Jeseníkách, konkrétně v údolí mezi Šumperkem a Červenohorským sedlem. Je to stejné údolí, ve kterém je i známý bikepark Kouty. Ten je jen o dva kilometry dál a návštěvy obou bikeparků se tak snadno dají spojit.

Traily na zaučení i na vyřádění

Na bikeparku se mi líbí jeho pestrost. I na malém kopci s jednoduchým vlekem se podařilo vybudovat neskutečně pestrou síť tratí. Je jich tu celkem šest a každá je jiná!

Nejjednodušší je trať zvaná Shreda. Tento název dostala až letos po kompletním přestavení, dříve jste ji mohli znát jako Family Friendly. Ale moc rodin s malými dětmi do bikeparku nejezdilo, a tak se provozovatel rozhodl ze zcela jednoduchého trailu udělat přece jen něco trochu zábavnějšího. Trať je to stále jednoduchá a mírná, ale už se na ní objevují pěkně vyšejpované zatáčky a menší skoky. V lese pak skoky nabírají až dirtový charakter a kdo rád skáče, ten si tady užije. Ovšem jsou to pořád skoky poměrně malé a nepotřebují velkou rychlost. Ideální na zaučení a kdo už má odraz plně pod kontrolou, ten si tu může dávat i nějaké ty triky.

Trochu divočejší už je dvojice trailů Hrabanka a North Shourek. První nabízí trochu surovější ježdění, ovšem i s úsekem, kde je trail vyhlazený a párkrát si můžete pěkně skočit. Druhý je pak postaven převážně z úzkých balančních lávek a je to skvělé zpestření, když se budete chtít trochu zklidnit z ostatních rychlých trailů.

Hlavními lákady jsou traily Zevl Line a Double Trouble. Oba jsou plné různorodých skoků a klopenek. Při mé návštěvě začátkem sezony 2022 byly tratě perfektně připravené, jak se říká v „dokonalém šejpu“. Tyto dvě tratě už jsou určené pro trochu zkušenější bajkery, ovšem nejsou to žádné „vraždy“ a i začátečníci si je mohou užít. Všechny skoky se dají bezpečně přejet nebo objet, ty největší mají zpravidla i menší alternativy na zaučení. Celkově jsou tyto dva traily na výuku skoků ideální – skoky mají dobrý tvar a nejsou nějak přehnaně dlouhé.

Nakonec tu máme ještě trať DH, což je trail ve sjezdařském stylu plný kamenů, kořenů a přírodního terénu. Je obdivuhodné, že se povedlo i na tak malém kopci postavit poměrně smysluplný sjezdový trail. Není nijak dlouhý ani nijak zvlášť prudký, ale terén se pod koly pestře střídá a na trénink sjezdařských dovedností je to idální.

Grilovačka, ubytko, atrakce

Nahoru bajkery tahá lanovka, která je sice jen základní, ale svůj účel splní. Potěší, že není moc drahá – celodenní bikepas stojí jen 390 Kč. V zázemí bikeparku najdete jinak i dostatečně velké parkoviště, restauraci (o víkendech se zpravidla griluje!), prolízačky a další atrakce. Chybí tu půjčovna kol, to si musíte přivézt vlastní. V rámci areálu se nabízí i ubytování.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *