České bikeparkyTrailcentra a bikeparky

Bikepark Aldrov Vítkovice: Nové svezení v Krkonoších

V lyžařském areálu Aldrov Vítkovice začal i letní bajkerský provoz. Lanovka vás vyveze nahoru a nový bikepark zatím nabídne svezení po dvou flowtrailech s délkou přibližně dvou kilometrů.

Projeďte si traily ve videu:

Areál najdete nedaleko Jilemnice a z okraje Prahy je to autem hodina a půl cesty. Návštěvu se hodí zkombinovat s dalšími bajkerskými aktivitami, ať už jde o běžné výlety po cyklotrasách nebo dalších bikeparcích. Ten nejbližší je jen 15 minut vzdálený, stačí přejet do Rokytnice nad Jizerou.

Ve znamení flow

Traily jsou k dispozici zatím jen dva a cílí spíše na začínající a mírně pokročilé bajkery. Nečekejte zde žádné drsné sjezdy nebo překážky. Stezky se příjemně houpou lesem a nabídnou svižné svezení plné klopenek, boulí a menších skoků.

Modrý trail má cca 2,2 km a troufnout si na něj můžete bez obav i s dětmi. Klesání jen jen mírné a povrch upravený. Červený trail je o něco náročnější, má větší klopenky, boule i sklon. Také na něm najdete více příležitostí ke skoku. Měří 1,5 km a povrch už záměrně není tak pečlivě vyhlazený jako u modrého trailu. I tak se ale jedná o trail nenáročný, kterého se nemusíte bát. Nejvíce si ho užijí mírně pokročilí bikeři, ale najdou se v něm i ti více vyježdění – tvůrci do trailu skryli spoustu delších skoků. Stačí si jen všimnout, kde se dá odrazit a kam až se dá doletět.

V plánu dalšího rozvoje je i ryze skákací trail nebo drsnější enduro. Na ty se ale dostane až v dalších sezonách.

Opatrně s autem

Zázemí bikeparku skýtá bufet s občerstvením, možnost umytí kol a parkoviště. Samozřejmostí je lanovka, která vzhledem ke slabšímu počátečnímu provozu jezdí jen po půlhodinách nebo když se dole utvoří alespoň menší skupinka bikerů. Půjčovna kol nebo výuka ježdění zatím chybí, ale zprovoznění je v plánu pro sezonu 2024.

Autem můžete zajet až přímo k lanovce, kde se dá zaparkovat. Ovšem pozor, dopravní značky u dvou ze tří příjezdových silniček zakazují vjezd motorovým vozidlům.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.