Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Pod Kralickým Sněžníkem vznikají nové traily – Bikecentrum Kolovna

Pohoří Kralického Sněžníku je pestrý kout země, kde je co poznávat a zažít. A nově to budou i trailové zážitky na kole. Konkrétně je najdete v obci Hynčice pod Sušinou u lyžařského areálu Kraličák a staví je parta z nedalekého bikového penzionu Kolovna.

Na Kolovně vzali vývoj nové trailové lokality úplně z druhé strany, než jak bývá zvykem. Nejprve tu vzniklo zázemí a od počátku tak máte kam složit hlavu na noc a kde se před dalším dnem zregenerovat. Okolní krajinu teď postupně doplňují budované traily, ale dostupné pohoří Kralického Sněžníku bikery dobře zabaví i bez speciálně vybudovaných trailů.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák
Bikecentrum Kolovna – Kraličák

Cesta je sem odevšud dlouhá, jako do každé pohraniční trailové lokality. Nedaleko jsou ale bikeparky Kouty a Kareš, případně Lipovské a Rychlebské stezky, tak se dá do oblasti vyjet na více dní a lokace prostřídat.

Flowtrail a přírodní ježdění k tomu

Provozovatelům penzionu Kolovna trvala cesta za vybudováním vlastního trailu několik let, ale už v průběhu letošního roku bylo čím dál víc zřejmé, že se Kolovně podaří naplnit očekávání pramenící ze zvoleného názvu.

Ubytování je doplněné bistrem spojeným s půjčovnou kol a servisem. Kolem bistra je prostor uspokojující základní potřeby pro jezdce i doprovod a nechybí ani tréninková zóna na zahřátí.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Za Kolovnou začíná stoupající trail klasického střihu. Při polykání výšky zachytíte celkový ráz prostředí – výrazně tvarovaný reliéf krajiny, pohraniční opevnění, řídce rozmístěné domky a citlivě schované zázemí zimního střediska.

Trail nejprve šplhá k vrcholu až k patě rozhledny, která na něm stojí, tady se ale otáčí a začíná padat.  Jeho podoba ještě není kompletní a slibuje mix kamenných základů, štěrku a hlíny.  Místy je stezka propojena úzkými pěšinami podél terénních zlomů nebo přes sjezdovku. Celou dobu je vyznění jasné – velké klopenky, velké vlny a propojky v klidném tempu.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Když dojedete dolů, slupnete dezert v bistru a můžete se rozjet po okolí. Prudce stoupající oblý hřeben skrývá bikerské poklady. Kam se podíváte a co najdete, to je na vás a není těžké trefit se do černého. V momentě, kdy se vydáte do lesa, ale dbejte pravidel, které pohyb divočinou provází.

Pro vhodnou volbu trasy přijde vhod rada od místních. Kolují však už zvěsti o tom, že stavitelé zdejších trailů se pouštějí dále do lesa a do stále prudších svahů. Můžete je sledovat na Facebooku a pokud se chcete přičinit, budou příležitosti na brigádách.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

One thought to “Pod Kralickým Sněžníkem vznikají nové traily – Bikecentrum Kolovna”

  1. Kralický sněžník je od nepaměti chráněná krajiná oblast.Sám jezdím na horském kole ale udělat z tohodle místa atrakci je pro mě smutný pohled.Chápu byznys je byznys.Znám tohle místo od utlého věku coš brzy bude pul století.Stím co na tomle místě vyrostlo neuznávám.Je to muj názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.