Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Pod Kralickým Sněžníkem vznikají nové traily – Bikecentrum Kolovna

Pohoří Kralického Sněžníku je pestrý kout země, kde je co poznávat a zažít. A nově to budou i trailové zážitky na kole. Konkrétně je najdete v obci Hynčice pod Sušinou u lyžařského areálu Kraličák a staví je parta z nedalekého bikového penzionu Kolovna.

Na Kolovně vzali vývoj nové trailové lokality úplně z druhé strany, než jak bývá zvykem. Nejprve tu vzniklo zázemí a od počátku tak máte kam složit hlavu na noc a kde se před dalším dnem zregenerovat. Okolní krajinu teď postupně doplňují budované traily, ale dostupné pohoří Kralického Sněžníku bikery dobře zabaví i bez speciálně vybudovaných trailů.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák
Bikecentrum Kolovna – Kraličák

Cesta je sem odevšud dlouhá, jako do každé pohraniční trailové lokality. Nedaleko jsou ale bikeparky Kouty a Kareš, případně Lipovské a Rychlebské stezky, tak se dá do oblasti vyjet na více dní a lokace prostřídat.

Flowtrail a přírodní ježdění k tomu

Provozovatelům penzionu Kolovna trvala cesta za vybudováním vlastního trailu několik let, ale už v průběhu letošního roku bylo čím dál víc zřejmé, že se Kolovně podaří naplnit očekávání pramenící ze zvoleného názvu.

Ubytování je doplněné bistrem spojeným s půjčovnou kol a servisem. Kolem bistra je prostor uspokojující základní potřeby pro jezdce i doprovod a nechybí ani tréninková zóna na zahřátí.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Za Kolovnou začíná stoupající trail klasického střihu. Při polykání výšky zachytíte celkový ráz prostředí – výrazně tvarovaný reliéf krajiny, pohraniční opevnění, řídce rozmístěné domky a citlivě schované zázemí zimního střediska.

Trail nejprve šplhá k vrcholu až k patě rozhledny, která na něm stojí, tady se ale otáčí a začíná padat.  Jeho podoba ještě není kompletní a slibuje mix kamenných základů, štěrku a hlíny.  Místy je stezka propojena úzkými pěšinami podél terénních zlomů nebo přes sjezdovku. Celou dobu je vyznění jasné – velké klopenky, velké vlny a propojky v klidném tempu.

Bikecentrum Kolovna - Kraličák

Když dojedete dolů, slupnete dezert v bistru a můžete se rozjet po okolí. Prudce stoupající oblý hřeben skrývá bikerské poklady. Kam se podíváte a co najdete, to je na vás a není těžké trefit se do černého. V momentě, kdy se vydáte do lesa, ale dbejte pravidel, které pohyb divočinou provází.

Pro vhodnou volbu trasy přijde vhod rada od místních. Kolují však už zvěsti o tom, že stavitelé zdejších trailů se pouštějí dále do lesa a do stále prudších svahů. Můžete je sledovat na Facebooku a pokud se chcete přičinit, budou příležitosti na brigádách.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.