Cyklo aréna Vysočina

Jak prý chutná světové XC: Projel jsem černý trail v Cyklo aréně vysočina

Nové Město na Moravě pravidelně hostí závody v cross-country světového poháru horských kol. Bikery tam ale od pradávna táhne i bezvadná okolní krajina s pěkným přírodním ježděním a několik posledních let i Cyklo aréna Vysočina – singletrailové centrum. To se chlubí tím, že je zaměřeno právě na cross-country, neboli „XC“. Je to tedy trochu něco jiného než klasická trailcentra zaměřená na flowtraily případně přírodní technické ježdění.

Pokud mrknete na mapku Cyklo arény Vysočina, nejvíc vás začne přitahovat černě vyznačený okruh nazvaný World Cup Trail. „Pokud chcete vyzkoušet, jak vypadají současné tratě Světových pohárů, World Cup Trail je tou správnou volbou,“ slibuje oficiální popis. A tak jsem tento trail projel a ten zážitek vám zprostředkuju:

Samozřejmě už chystám kompletní report z Cyklo arény Vysočina. Ostatní traily tam naštěstí poskytnou daleko více zábavy.

Cyklo aréna Vsetín mapa
Mapa Cyklo arény Vysočina

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

4 thoughts to “Jak prý chutná světové XC: Projel jsem černý trail v Cyklo aréně vysočina”

  1. Zrovna před týdnem jsem tam byl a musím říct, že by to celé mohlo být lépe opečovávané:

    Značení nic moc, mapy stejně tak — traily nenajdete ani na Mapy.cz, ani na OSM, takže si musíte pěkně postaru vyfotit ceduli s mapou a odhadovat, kde jste a kde že jste měli zabočit. Občas uprostřed trailu vodou vymleté korýtko, které nikdo nezasypal (ani neodvedl vodu, aby se už netvořilo). Do zatáček jsem s mojí 29″ musel brzdit skoro všude (červená i oranžová), nejen na této černé. Všechny flowtraily by mohly být výrazně náročnější a rychlejší, prostě aspoň nějaké míň pro děti: na červené je v trailu položené poleno, které má sloužit jako retardér, a donutí vás hodně zpomalit, pokud máte menší kolo nebo máte rádi svoje pláště.

    Nejvíce mě bavila oranžová, která je zároveň smyčkou, takže ji jde jezdit pořád dokola.

    1. Tak nevím, otevřu Mapy.cz a traily tam jsou. Už jsem tam i párkrát byl (letos tedy ne) a všude jsou podél trailů značky – barevné šipky. Tam se snad ani nejde ztratit… 😉

    2. Taky nesouhlasím s negativním komentářem, červená, oranžová i modrá jsou fajn, někdy to není úplně zaklopeno, ale ne vše musí vypadat jako v Jedovnici..

  2. Neznam souc. stav, byli jsme tam cca pred 3 lety, ale tenkrat ten skalni usek byl naopak velice zajimavy. Nebylo to pro kazdeho, nebylo to ani na civilni XC kolo, ale bylo to hodne poucne. Naopak vyborne zpestreni umelych, skoro sterilnich single trailu typu Jedovnice, MU atd. Svetovy pohar i MS se jezdi na slozitejsich tratich, rozhodne to neni prava, leva, hodna klopenka, hup, prava leva a furt dokola-jak na kolotoci. Je potreba nekde trenovat ralitu svetovych trati. Navic se to dalo objet, x krat oznacene, ze je to vrazda pro 98% civilu, takze rozumne navrzene a rozhodne to nebylo zbytecne. Ono si staci projet trat Bike Areny v Pisarkach, kde se jezdi cesky mistrak a ta neni o nic moc jednodussi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.