Ostatní články

Garmin Fenix 5: Hodinky na kolo s GPS

Na kole vozím GPS hodinky Garmin Fenix 3. Je to už starší model, který jsem si koupil před dvěma roky a můžete je vidět na většině videích z trailů. Ale teď jsem si mohl vyzkoušet nové modely Fenix 5, 5S a 5X. Koukněte na video, kde je řečena většina praktických zjištění:

Jsou to fakt dobré sportovní hodinky, které se hodí nejen na kolo. Já svými Fenixy zcela nahradil tachometr a řidítka mám díky tomu oproštěna od jakýchkoli serepetiček. Přitom mám přehled o tom, kudy jsem jel a kolik jsem toho najel.

Hodinky nosím i běžně během dne, spárované s telefonem totiž poslouží jako chytré hodinky s notifikacemi. A když občas zajdu zaplavat, zaběhat nebo v zimě zajedu na lyže, hodinky vše zaznamenají.

Fenixy 5 jsem měl jen zapůjčené na vyzkoušení od Garminu, který od počátku fandí projektu Trail Hunter a natáčím jejich kamerami Virb XE. Ty kamery je mimochodem možné hodinkami vzdáleně ovládat. A do jejich videozáznamů pak přidávám přesná data o trase, výšce a rychlosti. Sice mají GPS samotné kamery, ale hodinky jsou přesnější. Mají barometrický výškoměr, GPS je vystavena hezky obloze (narozdíl od kamery na hrudním úchytu) a mám je ještě spárované s bezdrátovým čidlem rychlosti na předním kole.

Tachometr na kole už považuju za zbytečnost. Záleží na tom, co od kola očekáváte, ale já už primárně zábavu a nikoli honbu za co nejlepší čas.

Ale hodinky s GPS se hodí. Během jízdy na ně moc často nekoukám, ale oceňuju možnost zpětného prohlédnutí, kde jsem jak bloudil. A pak se taky hodí vědět, kolik toho člověk ujel od posledního servisu atp. Fenixy jsou na toto použití možná příliš velký „kanón na vrabce“, protože jsou tu nadupané sportovní hodinky pro náročné sportovce. Ale v jádru jsou to prostě kvalitní a pěkné hodinky s dlouhou výdrží, tak proč ne.

Nadšení trochu krotí cena. Šestnáct tisíc za hodinky už je pro mnohé nadmíru. Ale pořád se dá sehnat i starší model Fenix 3, který už stojí pod deset tisíc, pořád jsou skvělé a umí vše zásadní.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Garmin Fenix 5: Hodinky na kolo s GPS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *