Ostatní články

Vapark Vratislavice: Malý bikepark s traily pro každého

Vratislavice nad Nisou jsou předměstím Liberce a z místního kopce Strážný vrch máte krásný výhled na Ještěd, který se tyčí naproti za městem. A právě ze Strážného vrchu vedou nově vybudované traily pro bajkery, a tak si tu kromě výhledu můžete skvěle užít i jízdu na kole.

Kopec to není velký, ale zábavy poskytuje překvapivě dost. Na louce jsou vybudovány dva flowtraily nižší náročnosti a v lese pak i trochu skákavější ježdění. Lanovka tu není, nahoru se musí za své. Ale moc sil to nevezme, traily tu mají délku jen 350 – 600 m. Ale přesto stojí za pozornost.

Pro děti i mistra světa

Kromě samotných trailů je v rámci Vaparku, jak se lokalita jmenuje, k dispozici i velký pumptrack a skill zóna s balančními překážkami. Na první pohled je to místo jak stvořené pro výuku jízdy na trailech. Není divu, že se to tu často hemží dětmi a pořádají se tu i bajkerské kurzy.

Traily jsou postavené kvalitně, mají flow a právě i výukový potenciál. I nejlehčí modrý není žádná nuda a naučí vás jízdě v klopenkách, pumpuvání na boulích a dokonce i menší skoky. Všechny překážky přitom snadno přejede i úplný začátečník.

Červené traily náročnost trochu zvyšují, ale ani na nich se začátečník nemusí bát. Pokročilejší bikeři už si tady ale mohou zaskákat a plně využít dynamiku trailu.

Pumptrack, dva cvičné traily a skill zóna ve Vratislavicích

A pak je tu černý trail, který už nabídne náročnější prvky. I to je ale flowtrail s upraveným povrchem, nicméně cílí už na skokansky zkušené jezdce. Lítá se tu daleko i do zatáček. Ve videu výše můžete vidět, jak jej naplno projíždí zkušený jezdec Tomáš Slavík, mimochodem několikanásobný mistr světa ve fourcrossu a vítěz mnoha závodů v městském sjezdu. I ten ale trénuje třeba i na modrém trailu, protože i ten nabídne kvalitně postavené klopené zatáčky a dá se to na něm pořádně rozjet.

Přijeďte i s rodinou

Přímo pod traily je velké parkoviště, kde se dá zaparkovat. A hned vedle trailů je velký park, kam se dá zajít, pokud by vás traily přestaly bavit. Je to park rozlehlý a moc pěkný, plný prolézaček, palouků na piknik a nechybí v něm ani výletní restaurace. Zkrátka se tu dá dobře zabavit i bez kola, obzvlášť s dětmi.

A další lákadel k navštívení je v širším okolí ještě mnohem víc, třeba i ten zmiňovaný Ještěd. Pod ním se mimochodem nachází také bikepark, ale ten už je velký a náročnější. Tam už potřebujete celoodpružené kolo a integrální přilbu, což ve Vratislavicích můžete v klidu postrádat.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *