Česká trailcentraOstatní články

Singletrail Letňany: Traily přímo v Praze, nově i se skoky

V pražských Letňanech už před pár lety vznikla lokalita pro vyžití bikerů. Ale moc pochvalný jsem k ní zprvu nebyl. Tvůrci se sice snažili na omezeném prostoru nabídnout co nejdelší svezení, ale bláznivě klikatá stezka vysypaná štěrkem působila spíše rozpaky. Naštěstí ale přišla náprava.

Traily v Letňanech aktuálně nabídnou mnohem zábavnější svezení, než jak tomu bylo původně. Na jedné polovině původní traily de facto úplně zmizely a místo nich jsou mnohem zábavnější stezky s klopenkami a skoky. Žádné velké rozměry, prostě tak akorát na zaučení.

Podívejte se na aktuální video:

Než se vydáte do bikeparku

Celková délka trialů je přibližně oět kilometrů. To není moc. Ale jste ve městě! Sice na okraji, ale snadno se sem dostanete třeba metrem. A můžete si tady potrénovat různé překážky na kole než se vydáte někam dál do větší trailové lokality nebo bikeparku.

Na výuku je to opravdu celkem ideální spot. Najdete zde krátké tratě s klopenkami a různě velké skoky. Je tu i velká dřevěná lávka, která se nezřídka objevuje v rakouských bikeparcích. Překážky nejsou nijak monstrózní, aby odradily začínající bikery a ty největší skoky se dají objet.

Na návštěvu vám bude stačit hodinka. Objedete všechno a na některé zábavné úseky se stihnete i párkrát vrátit. Součástí vyjížďky je i druhá půlka kopce, kde je hlavní trail zatím bez větších úprav oproti původnímu stavu a je to tedy jen štěrkem vysypaná pěšina. Ale i ta zde má vlastně své opodstatní, je to fajn na trénink kondice. Nicméně i tady už jsou znát ve sjezdových částech inovace a do zatáček přibylo mírné klopení.

Zázemí tu tvoří malý plácek, nějaké lavičky, informační cedule, a to je asi tak vše. Ale to stačí, tohle není žádné velké trailcentrum. Skrze park vede i asfaltová cyklostezka, a tak se sem dá zajet s nejmenšími dětmi, ať si vyzkouší, jaké to je jezdit na kole nejenom po tom asfaltu. Pro ty úplně nejmenší je tu vybudovaný dokonce dětský trail, který má jen pár set metrů a vede právě hned kolem cyklostezky.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *