Trutnov Trails

Trutnov trails: staví se nové traily a chystá závod v enduru

Surové trutnovské traily už si získaly oblibu mezi bikery, kteří je často srovnávají s Rychlebskými stezkami. V techničtějším pojetí trailů jsou si obě lokality podobné, každá je přesto unikátní. Co se na Trutnov Trails chystá letos? To nám prozradil Honza Rejl, který projektu velí.

Trutnov Trails

Loni jste zaujali svou úspěšnou kampaní na Hithitu, a tak nemůžu začít jinou otázkou – kdy se budeme moci svézt na druhé části Kozího trailu?

Stále věřím, že bude nachystaný na aprílovou otvíračku 1.4. Ještě na konci roku jsme dost mákli, zbývá nám necelý kilometr. Teď je ale celý kopec pod sněhem a vypadá to, že ještě chvíli bude. Pokud ale budeme mít na kopání k dispozici alespoň tři týdny, tak to stihneme. Cítíme to jako velký závazek vůči všem bajkerům, kteří nás podpořili přes Hithit i jinak. Nejzazší termín otevření celého trailu slibuji do Velikonoc. Bude pak nabízet téměř 5 km parádního svezení.

Trutnov Trails
Pokud počasí dovolí, dokončený Kozí trail bude otevřen už na Apríla

Jaké další plány na trailech máte pro rok 2017? Bude se něco upravovat? Přibude něco zcela nového?

Plány jsou veliké, vše teď bude záležet na schvalovacím procesu úřadů. Nachystali jsme projekt výstavby na další dva roky a už letos, pokud vše půjde hladce, otevřeme nový flow trail z dílny Toma Pro a pak další techničtější a trutnovsky surové traily. Letos by to mohlo znamenat přírůstek zhruba 6 km nových trailů. Krom toho se budou průběžně upravovat a ladit stávající hitovky, třeba na Stoupáku všichni jistě ocení úplně novou sekci.

A co zázemí, chtěli byste ještě nějak vylepšit základnu, nástupní místa apod.?

Zázemí chceme samozřejmě také zlepšit, jsme ale stále limitovaní prostorem. Bajkeři ale určitě ocení možnost testování modelů Giant a Liv 2017, horkou novinkou bude test centrum Suntour ve spolupráci s úpickou firmou BP Lumen a rýsují se další zajímavé možnosti jako testování vybavení pro bikepacking od fimy Acepac a další. Na tratích přibude značení, v průběhu sezóny i mapové tabule, lavičky atd.

Trutnov Trails
Trutnov Trails

Je mi jasné, že vše závisí na financích. Vypadá letošní plánovaný rozpočet optimisticky? Plánujete třeba další crowdfundingovou akci?

Nechci to zakřiknout, ale letos to vypadá ohledně financí nadějně. Výraznou pomoc přislíbilo město Trutnov, doufáme, že se nenechá zahanbit ani Královéhradecký kraj, kde máme požádáno o příspěvek na údržbu. Podařilo se nám získat partnera v podobě bajkového e-shopu Topride, který nám pomůže jednak finančně a zároveň budeme společně organizovat první enduro závod na Trutnov Trails. Předpokládáme, že sami bajkeři nás ještě výrazněji než vloni podpoří nákupem dobrovolných příspěvků na údržbu, a proto s další velkou kampaní letos nepočítáme.

Kdy lze očekávat první letošní brigádu?

Na kopci makáme už teď, trasujeme, provádíme kontrolu případných škod a první ostrá brigáda bude hned, jak sleze sníh. Počítáme s prvním březnovým víkendem. Snad nám Krakonoš sešle parádní počasí i potom na dubnovou otvíračku. A když ne, stejně si to uděláme hezký.

Trutnov Trails
Budování trailů na Trutnov Trails

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *