Traily na Vysočině plné klopenek! Cyklo aréna inovuje

Cyklo aréna Vysočina v Novém Městě na Moravě si vydobyla statut trailcentra specializovaného na XC. Však se tam také konají světové závody. A tak jízdu občas zpestřily i ostré zatáčky nebo technické doplňky, kde se muselo prudce na  brzdy a poté opět akcelerovat.

Tyhle prvky závodníci ocení, je to příležitost k nabrání cenných sekund, ale pro hobíky je to spíš otrava, která kazí flow. A protože traily nejsou závodní trať, ale místo pro zábavu, trochu se letos změní!

V Novém Městě začali traily upravovat tak, aby nabídly plynulejší jízdu. Znamená to především výstavbu klopených zatáček, postupně také zmizí některé zpomalovací dřevěné retardéry. Výsledkem bude svižnější jízda s lepším flow, která se možná trochu přiblíží tomu, co známe třeba z Jedovnic. Ale nečekejte až tak dramatické změny, stále traily na Vysočině zůstanou duchem u XC a nabídnou například zpestřující kamenité pasáže. Dokonce se některé upravují a budují nově.

Sezónu 2018 Cyklo aréna Vysočina právě otevřela, tak se tam letos určitě zajeďte podívat. Změny již na některých místech proběhly, ale s úpravami se bude pokračovat ještě dál.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

One thought to “Traily na Vysočině plné klopenek! Cyklo aréna inovuje”

  1. Ahoj, … tak dneska jsem byl projet traily v Areně Vysočina a tešil jsem se na ty nové klopenky. Bohužel jsem dost sklamaný. Traily jsou v dost špatném stavu. Vypadá to, že tam na to nikdo už dlouho nešáhl. Pamatuju si že už loni to tam bylo špatné, a letos je to ještě horší. Člověk by čekal v této lokalitě, že to tam bude v cajku, ale bohužel realita je jiná. Pokud na to nemají finance, proč si tam nedají aspoň kasičku jako mají na trailech v Jedovnicích. Myslím že hodně bajkerů by přispělo, pokud by to zlepšilo stav trailů. Fakt je to škoda, že je to tam tak zanedbané. Jsou to moc fajn traily, ale chce to občas nějakou údržbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.