Ostatní články

Singltrek pod Smrkem: nový trail, nová kola, nové značení

Už tradiční a léty prověřená bikerská lokalita u severních hranic nezahálí. Letos na Singltreku pod Smrkem kousek nového trailu a také nové značení. Víc už prozradí Tomáš Kvasnička, který má projekt Singltreku na starost.

Singltrek pod Smrkem

Na kdy si mají nedočkaví bikeři naplánovat první výlet na Singltrek pod Smrkem?

Stezky Singltreku pod Smrkem jsou v rámci práva občanů na obecné užívání lesa otevřeny celoročně. To však neznamená, že je užívání stezek rozměklých při jarním tání rozumné.

Chtěli bychom potenciální návštěvníky poprosit, aby sledovali náš web, nově www.podsmrkem.singltrek.cz nebo Facebook, kde se o aktuálních podmínkách dozvědí. Přestože v nejvyšších polohách ještě zbývá sníh, už víme, že stezky jsou po zimně v relativně dobrém stavu. Škody však nadělal nedávný silnější vítr. Myslíme si ale, že v dubnu již budou připraveny všechny stezky a již koncem března bude možné se dobře projet.

Jak to vypadá s novým úsekem od hřbitova k Bikecentru Libverda, už je kompletní a plně sjízdný?

Tyto úseky stezek Singltrek jsme dokončili těsně před zimou. Nyní začne jejich plný provoz. Nejedná se o dlouhé úseky, ale každý kousek nové stezky se počítá. Návštěvníci by si určitě měli jet vyzkoušet dynamický sjezd k Bikecentru Libverda.

Plánuje se letos či v nejbližších letech ještě nějaké další rozšiřování stezek Singltreku pod Smrkem?

Letos se soustředíme na obnovu značení a map. Protože jsme navigační značení dělali důsledně, tak aby na Singltreku pod Smrkem trefil opravdu každý, čeká nás oprava či výměna více než stovky navigačních sloupků a přibližně 10 nových map.

Singltrek pod Smrkem
Singltrek pod Smrkem

Letos také přistoupíme k implementaci nového systému pasportizace a monitoringu stavu stezek. Zdá se to jako nudná maličkost, ale díky tomu budeme v budoucnu návštěvníkům schopni nabídnout dlouhodobě konzistentní kvalitu stezek. Navíc stezky Singltreku pod Smrkem vznikly díky iniciativě a penězům Lesů ČR jako investice z veřejných zdrojů, o kterou je nutné profesionálně pečovat.

Co nového se chystá v zázemí? Slyšel jsem například o změně značky kol v půjčovně…

Od letoška budeme mít v test centru bajky české značky Rock Machine, a to nejenom v Singltrek Centru v Novém Městě pod Smrkem, ale také v Bikecentru Libverda. Na Singltrek Centru pak pokračujeme s kultovní britskou značkou Genesis a nově přidáváme legendární anglické bajky Orange.

Základna na Singltreku
Základna na Singltreku

Jak se osvědčily výukové kempy? Mají co nabídnout i zkušenějším bikerům?

O výukové akce na Singltreku pod Smrkem je velký zájem. Většina skupinových akcí je určena začátečníkům až středně pokročílým. Akce pro zkušené děláme jednou za čas. Naši lektoři ale předávají zkušenosti všech úrovní také během oblíbených individuálních lekcí.

A když opustíme lokalitu pod Smrkem, jak se daří rozšiřování konceptu Singltreků do dalších lokalit? Přibudou letos nějaké nové?

Minulý rok jsem pro Lipno připravil první etapu stezek pod lanovkou Floutrejl Lipno. Letos tam začneme připravovat první etapu šlapavých stezek Singltrek Loučovice. Měli bychom také stavět na Benecku a v České Lípě. V Mladé Boleslavi bohužel zatím pouze papírujeme, ale doba, kdy tam budou stezky, se blíží. Další projekty jsou teprve v začátcích a bylo by netaktické o nich mluvit.


Podívejte se na zajímavé traily ze Singltreku pod Smrkem:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Singltrek pod Smrkem: nový trail, nová kola, nové značení

  • Pred dvema dny jsem singltrekpod smrkem jel a musim uznat, ze i po opetovnem shlednuti videa zde je videt, jaky bomby jezdis. Thumbs up! Je videt, ze to davas na 100% :))

    Reagovat
    • Se snažím jet co nejrychleji, abyste na ty videa nemuseli tak dlouho koukat 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *