Ostatní články

Cykloservisy fungují i během karantény a někteří cykloprodejci vám dodají kolo až domů

Aktuální karanténní opatření v Česku ovlivňují samozřejmě i oblast cyklistiky. Cykloprodejny musely zavřít zrovna v době, kdy se venku začalo oteplovat a cyklistická sezona se pozvolna začíná rozjíždět. Do práce či na zdravotně prospěšné rekreační vyjížďky lze na kole stále vyjíždět, byť musíte mít v pohotovosti roušku. Pro mnohé cykloprodejce představuje stávající situace až existenční problémy a snaží se své služby zprostředkovat alespoň vzdáleně a se všemi hygienickými opatřeními, které si doba žádá.

Rozhodl jsem se zmapovat, jak na tom cykloprodejci jsou a jaké možnosti nabízejí. Dobrou zprávou je, že cykloservisy stále fungují, umožňuje to výjimka ve vládním nařízení. Některé se rozhodly pro jistotu zůstat zavřené, ale většina funguje. Objednat se musíte předem a k předání kola zpravidla dojde před prodejnou s rouškami, dezinfekcí a dostatečnou vzdáleností, jak je nyní vyžadováno.

Prodej kol přes internet je dnes běžně dostupná věc. Kolo vám pak může přijít v krabici tak, jak jej k přepravě připravil výrobce, ovšem pak si jej musíte sami složit a seřídit. Spousta prodejců však nabízí to, že vám kolo v rámci regionu dovezou už přímo složené a seřízené, případně připraví k vyzvednutí. A když už jste daleko a kolo vám musejí poslat v krabici, většina prodejců jej vybalí, zkontroluje, seřídí (například dofouknou vidlici dle hmotnosti jezdce atd.) a teprve pak vám ho pošlou.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *