Březovský trail: Nové vyžití pro bikery roste v Březové nad Svitavou

Tři zábavné traily směrem dolů, jeden společný stoupací nahoru. Takové teď rostou v Březové nad Svitavou a na jaře budou představovat novou možnost vyžití pro vyznavače terénní cyklistiky.

Bude se jednat o menší lokalitu a celková délka trailů bude mít jen kolem tří kilometrů. Ale mělo by se jednat o velmi zábavné stezky plné klopenek a skoků, které přímo vybídnou k opakovaným jízdám.

Na své by si měli přijít jak méně zkušení bikeři, pro které bude určen nejdelší modrý trail s délkou 1,4 km, pozvolným klesáním a méně náročnými překážkami, ale i ti ostřílení, kteří ocení větší skoky, lávky a více adrenalinu. Pro ty bude určen 1,2 km dlouhý červený trail střední náročnosti a 800 m dlouhý trail označovaný jako černý. Ten nabídne nejprudší sklon a také nejnáročnější překážky.

Traily jsou již z části postaveny, otevřeny budou na jaře. Co od nich čekat předvedl zkušební jízdou po již hotovém úseku jejich stavitel Jan Stupka na videu:

Březová nad Svitavou je obec, která leží na vytížené spojnici mezi Brnem a Svitavami. Tam, co je ten prudký kopec. Až na jaře či v létě pojedete s kolem kolem, zastavte se na hodinu či dvě. Určitě se dobře zabavíte. Jedná se však ale o menší lokalitu, která poslouží především místním.

Z ilegální stezky oficiální trail

Traily vznikají za podpory obce na místě, kde se původně nacházela trať vybudovaná nadšenci nelegálně. Obec po dohodě se správcem lesa došla k závěru, že terénní stezky mohou být pro region přínosem a lesu neublíží, pokud budou vybudovány řádně s ohledem na terén, porost či výskyt zvěře. „Projekt tím usměrňuje návštěvnost území, omezuje budování „divokých“ tras tohoto typu, včetně nekontrolované eroze a výskytu odpadů a rušení zvěře,“ uvádí obec ve svém prohlášení.

Projekt Březovského trailu je pěkným případem, jak se mohou obec, správce lesa i bikeři dohodnout na kompromisu, který bude přijatelný pro všechny. Vznikne díky tomu atraktivní lokalita pro sportovní vyžití v přírodě. Je to značně rozdílný přístup oproti situaci na Telnických stezkách, kde dochází naopak k rozbrojům.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *