Ostatní články

Boskovické stezky: recenze nových singletrailů

V Boskovicích vyrostlo nové singletrailové centrum (o tom jsem už psal). Je součástí areálu Sportpark Boskovice a samotné traily dostaly název Boskovické stezky. Zajel jsem si je vyzkoušet a tady jsou ukázky trailů a moje dojmy z nich na videu:

Ještě i stručně textem. Boskovické stezky jsou poměrně svérázné svým členěním, jednotlivé traily jsou tu totiž velmi krátké, jen kolem kilometru. Jenže je jich hodně a jsou skvěle nakombinované se stoupacími traily, takže pořád kombinujete a objevujete a hodinka pestrého ježdění vám uteče ani nevíte jak.

Povrch je stejný jako třeba v Jedovnicích,  takže se jedná o vyhlazené traily z udusaného štěrku. Občas narazíte na dřevěnou lávku, ale dřevěné skoky či kamenité pasáže tu nehledejte. Nic náročného nečekejte ani od černého trailu. Ten je jen v jednom místě lehce víc z kopce.

Na samotných trailech jsou boule, dvojáky, klopenky a dokonce i několik lavic na přeskočení. Vše jsou jen poměrně nízké věci, které přejede každý, s rychlostí však přibývají zážitky. Zajezdí si tady zkrátka méně zkušený i otrlý biker.

Všechno je skvěle značené, nechybí dřevěné tabulky a dostatečný počet map rozprostřených na křižovatkách trailů.

Boskovické stezky - mapa
Boskovické stezky – mapa

Největším nedostatkem je zatím větší výskyt krizových míst, kde se musí prudce na brzdy a na štěrku jde kolo velmi snadno do smyku. Na singletrailech tohoto typu bych čekal naklopenou každou prudší zatáčku a klopenky dostatečně vysoké pro průjezd i ve vyšších rychlostech. Tady si ale musíte dávat hodně pozor. Na druhou stranu, aspoň je to zas trochu pestřejší. Stačí dávat pozor a při druhém průjezdu už člověk ví.

Chybí mi zde také trochu více techničtějšího vyžití. Černý trail je v tomto směru zklamáním. Tam bych očekával třeba alespoň nějaké menší dropy, o něco větší skoky a třeba i kořenovou pasáž. Bohužel není.

Ale celkově se dílo rozhodně povedlo a všechna čest stavitelům, kolik radosti dokázali vměstnat do tak malého kousku lesa. Výstavba je každopádně připravena na pokračování a věřím, že ty nejkrizovější místa na stávajících trailech budou ještě trochu poladěna. Pochvalu zaslouží i skvělé zázemí s pěknou základnou a velkým pumptrackem.

Pozor: oficiální slavnostní otevření proběhne v neděli 16. července ve 14:00. To bude otevřená základna a veškerý servis kolem.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Boskovické stezky: recenze nových singletrailů

 • Ahoj, mám podobný názor, že se tam musí často na brzdy, aby člověk neskončil v lese. Chtělo by to větší klopenky. Taky výjezd při zpáteční cestě na další okruhy je docela prudký pro paní, slečny nebo děti. Ale jinak jsem rád za možnost se vyřádit v lese v blízkosti Boskovic. Díky za ně.

  Reagovat
 • Zdrarec, nechci být za hnidopicha, ale s trailama v Jedovnicích či NMNM se to nedá vůbec srovnat. Zřejmě proto se to jmenuje STEZKY. Povrch nedrží (hrubý písek) je hrbolaty jak na rozbité polňačce, skoky „velbloudů“ nesmyslně 3m od sebe, klopenky žádné, stejně tak nějaké vlny či zmola co by te „nakopla“ a těžký výjezd – nic pro turisty apod. Sorry, ale stejný názor sdílejí i ostatní kámoši, zřejmě i proto tam bylo tak prázdno

  Reagovat
 • Ahoj bikeri,
  zaujalo me pred tydnem vydane video od TH, kde updatuje svuj postoj k temto stezkam. Dnes jsme tam cely den blaznili a hodne se nam tam libilo. Traily jsou opravdu hodne kratke, ale stejne tak kratke jsou take stoupani k nim, takze je to fer ne? Clovek je vlastne porad na delku paze od zakladny a od auta. Takze se snadno resi zasoby a pripadny servis.

  Co se tyce trailu. Tak i kdyz zde zadne velke technicke veci nejsou, zabavy je tu fakt DOST. Klopenky jsou nekde perfektni a vysoke, jinde jen takove naznaky. Na nekterych tratich se daji jet bez brzd, do nekterych klopek naopak se bez bezd neda. Pestrost, vsehochut. XCO okruh jako prekvapive povedeny bonus.

  Zase se sem nekdy vratime, mozna i s rodinama.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *