Bikepark Polevsko: hřiště pro hobby bikery na severu Čech

Kousek severně nad Českou Lípou, cca hodinku a půl jízdy autem z Prahy, je obec Polevsko. U ní je menší kopec s vlekem a krátkou sjezdovkou, ale více než lyžaře zimě to k němu teď táhne bajkery v létě. Vznikl tu příjemný menší bikepark, který potěší zejména ty, kteří se slova „bikepark“ trochu obávají, ale láká je to zkusit.

Podívejte se na videoreport z bikeparku Polevsko:

Bikepark Polevsko nabízí čtyři tratě odstupňované podle náročnosti – nejlehčí je modrá, pak jsou k dispozici dvě středně náročné červené a nakonec nejnáročnější černá. Základní charakter je podobný všem. Traily jsou tu trochu užší a moc se to na nich nerozjede. Tohle zkrátka není žádný velký bikepark, kde byste se musely obávat z velkých rychlostí, šílených skoků a strmých pasáží. Tady si v pohodě zajezdí i bajkový začátečník.

Ale úplně s „prstem v nose“ zdejší traily samozřejmě nesjedete a čekají na vás nějaké ty výzvy, kvůli kterým je bajkování taková zábava. Na modrém si musíte poradit s klopenkami a boulemi, na červených tratích do toho přibývají i menší skoky a volitelně i trochu větší dropy. Nejzábavnější je pak černý trail zvaný Hrobník, který je vybaven několika menšími dropy, lávkami, dvěma strmějšími skalkami a dokonce i wallridem.

Na dojezdu trailů čekají tři skákací lavice s délkou kolem čtyř metrů, na kterých se můžete lehce prolétnout, a spodní stanice vleku je i malá skill zóna s pár balančními překážkami. Parkoviště je hned u areálu a potěší přítomnost malého bufetu nebo možnost umytí kola.

Nahoru bikery tahá běžný vlek s poutky, která se zaháknou za řídítka. Doporučuju oblepit je kolem představce páskou, ať se vám neodřou. Jinak ale vlek funguje v pohodě a dostačuje i kapacitně. Jen je nešikovné, že se nedá koupit celodenní bikepass, ale jezdí se tu jen za body, respektive jednotlivé jízdy. Na druhou stranu je fajn, že se po dobu otevíračky jezdí nonstop bez pauzy na oběd.

Bikepark Polevsko není nic velkého, ale sám jsem se tam docela dobře zabavil na celý den. Zkušeným bikerům může chybět větší kopec a náročnější překážky, o to víc ale může Polevsko oslovit mírně pokročilé hobby bikery, kterým už jsou běžné lesní pěšinky málo, ale velké bikeparky jsou na ně ještě moc. Na Polevsku se mohou ledacos nového naučit a své ježdění posunout.

Více informací: www.polevsko.ski

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.