Ostatní články

Traily v Jedovnicích: Singletrail Moravský kras se představuje

Máme tu novou lokalitu s uměle vybudovanými singletraily pro horská kola – Singetrail Moravský kras. Traily se vinou od rybníka Olšovec v obci Jedovnice, 20 km severovýchodně za Brnem. V rychlém tempu se zde zatím postavilo cca 20 km trailů.

I stoupací trail vás tady bude bavit
I stoupací trail vás tady bude bavit

Singletrail Moravský kras

  • Charakter: lesní stezky se zpevněným povrchem v mírně kopcovitém terénu
  • Náročnost: stezky zvládnout projet i děti, zábavnost a náročnost je přímo úměrná rychlosti jízdy
  • Kde to je: Mapy.cz
  • Délka trailů: zatím cca 20 km, 3 okruhy (mapa singletrailů)
  • Oficiální web: Singlekras.cz

Je to klasické trailcentrum bez lanovek, kde si každý sjezd musíte zasloužit. Ale kopce tu nejsou velké a výjezd společným stoupacím trailem nenáročný. Nahoře je rozcestí a tři stezky, kudy se dát zpět dolů k základně. Traily však nevedou jen z kopce, občas se musí i šlápnout.

Žádné velké kopce vás tu nečekají
Stezka se vlní krajinou

Povrch trailů je po celé délce zpevněný a zvládne je projet i méně zdatný cyklista či dítě. Zkušeným bikerům mohou na fotkách stezky připadat až nudné. Ale pozor! Tak to rozhodně není. Stačí to trochu rozjet a hned pochopíte záměry trailbuilderů. Budete lítat a klopit, až vám endorfiny budou tryskat ušima.

P1000796
Rovně prostě ne

Traily jsou plné velbloudů, klopenek, boulí, prohlubní a zatáček. Jakmile to trochu rozjedete, začnete mezi jednotlivými prvky trati pumpovat a zjistíte, že se okamžitě dostavuje ultimátní flow.

P1000849
Pumpovat, lítat!

Trail Paseky na okruhu 3 je označen jako černý, což ale neznamená, že by to byla nějaká „vražda“. I sem může zajet méně zkušený biker. Nejsou tu žádné dropy či jiné technické záludnosti a stezku lze s přibrzďováním projet, aniž by se kolo odlepilo od země. Ale to by byla zatraceně škoda! Rozjeďte to a dostanete křídla i bez Redbullu.

Video 1 – prvosjezd černého trailu Paseky na okruhu 3:

Video 2 – prvosjezd červeného trailu na okruhu 2:

Vše je nové a stále v rozvoji. Stezky by se měly letos rozšířit především na okruhu 2, kde tím budou eliminovány současné přejezdy po běžných lesních cestách. A ve výstavbě je zatím stále také základna, na které pak bude servis, občerstvení a také půjčovna kol Giant.

P1000870
Základna je zatím ještě ve výstavbě

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *