TRAIL HUNTER DAY 2023: Sraz v Jedovnicích, testování a soutěže

V sobotu 14. října 2023 se sejdeme u základny Singletrailu Moravský kras v Jedovnicích. Sraz jsem nazval Trail Hunter Day, ale nečekejte od toho nějakou mega akci. Jde především o to, že se sejdem, pokecáme, užijeme si bajkerskou zábavu a zajezdíme si spolu. Přijet můžete, i když na trailech nejste kdovíjak zkušení, není potřeba celoodpružené kolo a klidně s sebou vezměte i děti.

Během celého dne vám budu k dispozici na pokec nebo společnou fotku a taky bude příležitost se projet. Přivezu i věci ze svého shopu, tak si můžete poměřit velikost trik, vyzkoušet Fidlock atd. Základna bude v provozu, takže hlad a žízeň snadno zaženete. Pokud by se vás sešlo víc, mohla by se v poledne trochu zaplnit, tak si pro jistotu vezměte něco do kapsy.

Celý den bude probíhat testování kol Merida. Můžete vyzkoušet celoodpružený enduro model One-Sixty, na které jezdím i já, případně trialový model One-Forty, pevňáka na traily Big.Trail, případně i oblíbené gravely Silex nebo e-bike. Kdo chcete mít jistotu, že se na vás ve vhodný čas dostane vybraný model, využijte rezervační systém.

V plánu jsou dvě společné vyjížďky, základní kurzy pro děti od přátel instruktorů z bajkové školy Flowride, workshop/přednáška o skákání na kole a průběžně se budou v mezičasech konat zábavné hry a drobné soutěže. Vše pak završíme velkou tombolou o hodnotné ceny (cyklonavigace, radar, pumpy, trička, čepice, doplňky na kolo).

Program Trail Hunter Day

10:00 Zahájení akce a sraz u základny na první společnou vyjížďku

10:10 – 11:30 První společná vyjížďka. Pojedeme volným tempem a podle toho, kolik se nás sejde, operativně upravím trasu. Sjedeme si nějaké traily a na širších lesních cestách bude čas pokecat. Cestou si můžeme i trochu zasoutěžit.

11:30 – 12:30 Miniškola jízdy na kole v terénu. Je určena pro menší nebo nezkušené děti, proběhne na louce u pumptracku za základnou a rodiče mohou dohlížet. Kurz povedou certifikovaní bajkoví instruktoři z Flowride a já se operativně přidám.

12:30 – 13:00 Jak se naučit skákat na kole větší skoky, a to i když je vám přes čtyřicet. Něco jako workshop/přednáška, kde vám prozradím, jak jsem se doskákal až k Dirtzille a vy můžete taky. Sraz opět u základny.

13:00 – 14:00 Soutěže, sranda a hecovačky u základny

14:00 – 15:00 Miniškola jízdy na kole v terénu s Flowride. Tentokrát už pro mírně znalé děti, nebo ty, které hravě absolvovali dopolední minikurz. Pokud bude zájem, můžeme vytvořit skupinu i pro dospělé. Vyjedeme na trail a řekneme si, co na kole dělat, aby jízdu neprovázel strach, ale jen čistá radost. Sraz u základny, poté vyjedeme na trail (od rodičů budeme potřebovat souhlas a telefonní kontakt).

15:30 – 16:00 Losování tomboly. V průběhu dne budete mít různé příležitosti, jak získávat lístky do tomboly. A ta bude stát za to!

16:00 – Závěrečná společná vyjížďka. Tempo lehce zvýšíme, ale žádný hrot. Skončíme na základně. Nejdříve v pět, ale podle nálady ve skupině to můžeme natáhnout klidě až do soumraku.

Těším se na vás!

Za poslední rok jsem se docela naučil skákat. Prozradím vám, jak na to.

Jo a mimochodem, jsou to „ty Jedovnice“, ne „ta Jedovnice“. Takže se sejdeme v Jedovnicích 😉

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.