Ostatní články

Singltrek Podhůra: kam s dětmi na kolo

Singltrek Podhůra

  • Charakter: minimalistické příměstské singletrailové centrum s jedním singltrekovým okruhem
  • Délka trailů: cca 1,7 km
  • Zázemí: přístřešek, pumptrack, parkoviště
  • Bližší info: oficiální web, Facebook

Mapa trailů


Podhůra u Chrudimi je příměstská rekreační oblast, ve které najdete rozhlednu, lezeckou stěnu, lanový park, občerstvení, dětské hřiště i nějaké ty přírodní zajímavosti. Vše je zasazeno do lesa se spoustou lesních cest. Je to proto ideální cíl pro víkendové výlety Chrudimáků.

Myslelo se tady ale i na bikery a vyrostl tu singletrailový okruh. Ke stavbě pozvali partu ze Sigltreku pod Smrkem, a tak tu najdeme například i stejné značení jako právě pod Smrkem. Podobný je i charakter stezky, ta má modrou klasifikaci a je tedy nenáročná.

Stavělo se tu už před čtyřmi roky s tím, že se jedná zatím jen o první etapu. Bohužel od té doby stále zatím nedošlo k rozšíření, byť okolní lesy k tomu přímo vybízí. K dispozici je tak pouze jedna, necelé dva kilometry dlouhá stezka. Trochu zábavy pak poskytne i pumptrack a především malý pumpovací okruh u základny. Tu tvoří jen přístřešek, lavička a stojan na kola.

Je to tedy velmi malá lokalita a i přesto, že se může honosit oficiálním označením „Singltrek“, nabídne jen malý zlomek zábavy, kterou poskytuje mateřský Singltrek pod Smrkem. Pro zkušené bikery to bude zklamání, ale na druhou stranu je to ideální místo, pokud máte malé bikery. I velmi malé děti toto objedou a mohou se tak seznamovat s ježděním po singletrailu. Když je to přestane bavit, je kolem v lese spousta dalších zábavných atrakcí.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *