Přírodní stezky Trail of Life

Lokalita Trail of Life se vymyká zažitým zvyklostem bajkových lokalit. Místo precizně vycizelovaných a na pětníku koncentrovaných trailů vinoucích a vlnících se mezi stromy sází na delší výlety okořeněné několika takřka ryze přírodními trailíky pro zpestření situace. XCčkáři jsou zde zkrátka s otevřenou náručí vítanou zvěří.

Počátky lokality se datují do roku 2015, kdy byl pod hrází přehrady Lučina postaven pumptrack. Začala jednání s majitely pozemků a dotčenými úřady za účelem vyznačení cyklistických okruhů, které by obsahovaly zábavnější vsuvky – přírodní traily. Záměr se podařil a na jaře 2017 vzniklo pět okruhů v délce zhruba 130 km.

Charakter okruhů je tedy spíše výletní, s důrazem na krásné výhledy, kterých je na hřebenech a vrcholcích Bílých Karpat požehnaně. Podíváte se k větrnému mlýnu v Kuželově, k rozhledně Travičná i na malou rozhlednu na Holém vrchu. Lokalita zabaví zhruba na dva dny čistého bajkování. Nabízí se propojení s Baťovým kanálem, můžete si do této lokality „odskočit“ při plavbě s koly na lodích.

Trail of Life

  • lokalita: Bílé karpaty
  • bližší info: oficiální stránky, Facebook
  • celková délka: 5 okruhů, celkem 130 km
  • přírodní singltraily: 5
  • obtížnost: fyzicky střední, technicky lehká

Psali jsme:

Mapa trailů lokality Trail of Life

Naše videa

Představení lokality Trail of Life

Trail Pacholek

Trail Zmiják

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..