MTB zájezd na Madeiru: Takový biking jen tak nezažijete!

Madeira je ostrov v Atlantiku, který náleží Portugalsku. Jezdí se tam především za krásami přírody a stala se oblíbenou destinací i pro bikery. Proč? Protože hornaté vnitrozemí nabídne velké kopce a na nich jsou neskutečné traily. Jsou hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě, protože nabídnou nejen skvělé svezení, ale zároveň i okouzlující přírodní scenérie. A teď se tam můžete vydat se mnou! V termínu od 1. do 8. listopadu 2021 pořádám MTB zájezd na Madeiru.

V Česku už budou začátkem listopadu podzimní plískanice a mrazíky, ale na Madeiře bude stále příjemných 21 °C. A my si tam krásně prodloužíme sezonu a užijeme si skvělé ježdění v úchvatné přírodě. Zájezd je organizovaný ve spolupráci s cestovkou Inspira, která má s destinací dlouholeté zkušenosti. Na místě nám přitom bude k dispozici tamní průvodce a minibus, který nás vždy vyveze na kopec. Poznáme tak nejlepší traily a budeme se vozit převážně jen z kopce dolů ve stylu endura.

Veškeré podrobnosti o zájezdu najdete zde. Kromě prvního listopadového termínu už jsou vypsány i další dva na příští rok.

Madeira je ráj MTB a endura

Příroda je na Madeiře neobvykle pestrá. Potkáte zde sopečné skalní formace, které přecházejí do vřesovcových plání. Ty se přes oblasti smíšených lesů prudce svažují k oceánu. Třetihorní vavřínové pralesy se na jižní straně ostrova prolínají s eukalyptovými háji a blíž k pobřeží rostou palmy, krajina na východě ostrova zase připomíná polopoušť. Zdejší traily obvykle začínají pod vrcholky nejvyšších hor ve výškách okolo 1600 m a postupně vedou několika vegetačními pásmy.

Během jediného sjezdu si chvíli připadáte jako v Alpách, které pak vystřídá krajina, jakou znáte ze Skotska. Po pár desítkách minut si přijdete jako u nás v Jizerských horách a nakonec se ocitáte jakoby někde v Austrálii nebo na Bali. Na začátky sjezdových trailů se tu každopádně šlapat nemusí, místní MTB průvodci totiž nám totiž zajistí vývoz na kopec několikrát za den, abychom si mohli užít co nejvíce bikerské zábavy.

Více se dozvíte na webu Madeiran.cz.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.