Ostatní články

MTB zájezd na Madeiru: Takový biking jen tak někde nezažijete!

Madeira je ostrov v Atlantiku, který náleží Portugalsku. Jezdí se tam především za krásami přírody a stala se oblíbenou destinací i pro bikery. Proč? Protože hornaté vnitrozemí nabídne velké kopce a na nich jsou neskutečné traily. Jsou hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě. A teď se na ně můžete vydat se mnou! Začal jsem totiž pořádat MTB zájezd na Madeiru.

Na Madeiře je pořád kolem 21 °C, takže se tam dá příjemně bajkovat celý rok. Od prosince do března je však trochu deštivější období, proto volíme termíny spíše z kraje a konce naši české cyklistické sezony.

Zájezd je organizovaný ve spolupráci s cestovkou Inspira (Madeiran.cz), která má s destinací dlouholeté zkušenosti. Na místě je všechno zařízeno včetně dopravy z letiště, hotelu a hlavně také místní MTB guide po tamních trailech a minibus na vývoz. Poznáme tak nejlepší traily a budeme se vozit převážně jen z kopce dolů ve stylu endura. Po celý týden vám budu k dispozici, všechno zařídím, nemusíte o nic starat.

Veškeré podrobnosti o zájezdu najdete zde.

Madeira je ráj MTB a endura

Příroda je na Madeiře neobvykle pestrá. Potkáte zde sopečné skalní formace, které přecházejí do vřesovcových plání. Ty se přes oblasti smíšených lesů prudce svažují k oceánu. Třetihorní vavřínové pralesy se na jižní straně ostrova prolínají s eukalyptovými háji a blíž k pobřeží rostou palmy, krajina na východě ostrova zase připomíná polopoušť. Zdejší traily obvykle začínají pod vrcholky nejvyšších hor ve výškách okolo 1600 m a postupně vedou několika vegetačními pásmy.

Během jediného sjezdu si chvíli připadáte jako v Alpách, které pak vystřídá krajina, jakou znáte ze Skotska. Po pár desítkách minut si přijdete jako u nás v Jizerských horách a nakonec se ocitáte jakoby někde v Austrálii nebo na Bali. Na začátky sjezdových trailů se tu každopádně šlapat nemusí, místní MTB průvodci totiž nám totiž zajistí vývoz na kopec několikrát za den, abychom si mohli užít co nejvíce bikerské zábavy.

Tak už neváhejte a jeďte příště se mnou!

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.