Ostatní články

Kdy otevírají bikeparky a trailcentra v sezoně 2024

Letošní zima byla slabší, a tak se bikeparky a trailcentra otevírají o něco dříve než v předchozích letech. Tady budu zjara 2024 sepisovat termíny otevření míst, u kterých tuto informaci zjistím. Pokud víte o termínu otevření nějakého místa, které ještě není v seznamu uvedeno, napište mi prosím na tip@trailhunter.cz.

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO

TrailPark Plešivec – lanovka pro bikery jezdí od 2. března o víkendech, pokud počasí dovolí. Traily jsou otevřeny víceméně všechny, opět záleží na počasí. Podívejte se, jak to na Plešivci vypadá!

Bikepark Kareš – otevřeno od 2. března o víkendech, pokud počasí dovolí. Zpočátku nejsou přístupné všechny tratě, ostatní se teprve připravují. Podívejte se, co bikepark Kareš nabízí!

Trail Park Saporo – otevřeli o víkendu 2. března, ale nejezdí se už každý víkend. Další otevíračky sledujte na Facebooku.

Bikepark Kálnica – otevřeno od víkendu 9.-10.3. Pokud počasí dovolí, už pofrčí každý víkend a otevíračka se bude postupně natahovat. Ale raději před návštěvou zkontrolujte Facebook. Co v Kálnici čekat? Koukněte se na video:

HEI Bikepark – částečné otevření od 15. března. Pojede lano i přibližovací pás, ale kvůli výstavbě nové lanovky je provoz v bikeparku trochu omezen (viz FB). Podívejte se, co vás v HEI Bikeparku čeká!

Wexl Trails – rakouský bikepark v podhůří Alp už je dávno bez sněhu a otevírá 23. března!

Rychlebské stezky – otevírat se budou od 28. března. Takhle to tam vypadá!

Bikepark Aldrov-Vítkovice – Krokonoše jsou taky bez sněhu, takže nový bikepark v Aldrově-Vítkovicích se otevře v sobotu 30. března, kdy tam bude probíhat ukončení sezony s Krakonošem. Ten na této akci jezdíval na lyžích, letos si to dá na kole. Takhle to tam vypadá.

Šemberské stezky – otevírají v pátek 29. března. Připomeňte si je!

Trutnov Trails – na traily se může od 1. dubna, ale ještě na nich probíhají přípravné a očistné práce. Ofiko otvíračka bude pravděpodobně o víkendu 6. dubna.

Zamilec Trejls – jeden z brněnských bikeparků hlasí otevíračku na 6. dubna. Předtím je ale potřeba vyčistit traily od značně destruktivní těžby dřeva, proto se neváhejte přidat na brigády.

Trail Park Dolní Morava – příprava tratí šla rychleji, než se očekávalo, a tak se Dolní Morava bikerům otevře už 28. března!

Bikepark Hradiště – plánované otevření o víkendu 13. – 14. dubna. Podívejte se, co tam čekat!

Cykloaréna Vysočina – otevírá 15. dubna.

Bikepark Polevsko – Na Velikonoce se začne jezdit, konkrétně v pátek 29. března a pak celý víkend.

Bikepark Geisskopf – oblíbený bikepark v blízkosti českých hranic otevírá 29. března

TrailPark Klínovec – plánované otevření je 1. května

Bikepark Bukovka – otevírat se bude 4. května.

Bikepark Kouty – lano pro bikery letos poprvé cukne 28.3. a pojede až do velikonočního pondělka.

Bikepark Peklák – Otevírá 1. května. Dřív to nejde z důvodu dohody s ochránci přírody.

Bikepark Kopřivná – otevíračka 10. května. Dřív to nejde z důvodu rekonstrukce horní stanice lanovky.

Bikepark Klíny – 13. dubna buďte ready!

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.