Nad Svratkou: Trail s vyhlídkou jak Brno

Kolem řeky za brněnským výstavištěm vede cyklostezka. Docela pěkná s hladkým asfaltem. Jezdit tudy na bajku je ale hřích, správní bajkeři a trail hunteři jezdí o kousek výš v lese nad řekou!

Tak blízko centra Brna byste něco takového nečekali. Nádherný přírodní trail s příjemným svezením, který je sice schovaný v lese, ale když z lesa vykoukne, poskytne nádherné výhledy na Brno.

Trail nad Svratkou - Brno
Čekají vás bezva výhledy i svezení. Já to tentokrát zkusil elektricky

Trail vede po zelené turistické značce ze Štýřic k Pisárkám. Pohodlně sjízdný je oběma směry, více sjezdů a větší rychlost si užijete směrem od Štýřic. Já jel na videu opačným směrem, protože mi tentokrát pomáhal elektromotor.

Trail nad Svratkou - Brno
Turbo Levo se nezdá, ale je to i s motorem hodně mrštný trailbike

Navázat můžete výšlapem do Kohoutovic, kde je další pěkné svezení, například trail Troják nebo kolem Holedné.

Trail nad Svratkou - Brno
Nebudete věřit, že jste tak blízko centra Brna

Trail jsem tentokrát „odlovil“ na kole Specialized Turbo Levo FSR modelového ročníku 2017 ve výbavě Comp 6Fattie. Jestli je vám to proti srsti a elektrokoly pohrdáte, nemějte mi to za zlé, chtěl jsem to prostě zkusit. A víte co, zkuste si to také, a možná změníte názor. V Brně u Svorady jsou přesně tyhle e-biky za pusu k zapůjčení.

Trail ulovený na Specialized Camber v botách Five Ten kamerou Garmin Virb XE.

4 komentáře


  1. Ty jo, to je mazec, to je moje cesta do práce a v opačném směru zase domů! Je fakt, že ty lesy jsou tam protkaný stovkami různých pěšinek, v podstatě každý den v týdnu můžu jet jinou variantu a to je taky důvod, proč ještě navštěvuji svoje zaměstnání!!! 🙂

    Odpovědět

  2. Hlavní důvod, proč byste si měli sjet tenhle trail, jsou stezky kolem. To, co byste tak blízko centra nečekali, je spíš ten trail kolem.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *