Jestřáb a T-Rys: Rychlebské stezky mají nové unikátní traily

Rychlebské stezky se v roce 2021 rozrostou o dva nové traily. Oba cílí na zkušenější bikery a budou označeny černou barvou. Některé jejich úseky jsou opravdové bikerské výzvy!

Lokalita Rychlebských stezek nabízí velmi rozsáhlou síť singletrailů, mezi kterými si vyberou jak začínající jezdci, tak zkušení bikeři. Celkový report s přehledem všech trailů jsem natáčel minulý rok, tak se můžete podívat, co všechno Rychlebské stezky nabízí:

Nový trail Jestřáb: nejhezčí trail v Česku

Jednou z letošních novinek je trail Jestřáb. Ten už se začal stavět loni, ale teď už je těsně před dokončením a na prázdniny 2021 bude ready. Je to unikátní trail kombinující snad všechno – kameny, lávky, flow a dokonce si i párkrát skočíte. Je neuvěřitelně pestrý a také fotogenický. Zpočátku vás protáhne po kamenném chodníku v lese plném hustého kapradí, dále nabídne ostré sjezdy, lávky vyvedené na skaliska a třeba také dvacetimetrový přejezd po kmeni vyvráceného stromu.

Když už máte dost kamenů, otevře se trail v příjemně svižnou flow sekci, aby pak překvapil návratem mezi kameny. A tak pořád dokola, jenže pokaždé trochu jinak. Čekají tu na vás i technicky náročnější sekce, které je vhodné si před prvním průjezdem prohlédnout. Vše pak korunuje dechberoucí úsek kolem divokého horského potoka. Je to cca 1,5 km bajkerské nirvány a myslím si, že je to z hlediska přírody i pestrosti terénu aktuálně nejhezčí trail v Česku.

Výzva zvaná T-Rys

Druhou novinkou je trail T-Rys. K jeho dokončení je potřeba ještě trochu více práce, ale to hlavní už je připraveno – sjezd z obřího balvanu zvaného T-Rex. Svou velikostí i tvarem totiž připomíná Tyranosaura. Na T-Rexe se najíždí po vysoké lávce a následuje sjezd po velmi strmé skále. Je to sice jen nějakých sedm, osm metrů, ale pustit se dolů chce zprvu hodně přemlouvání.

T-Rys spojí balvan zvaný T-Rex ještě s dalšími kamennými lahůdkami. Bude tu i extrémně strmý úsek na skále zvané Miláček, která slouží jako boulder pro horolezce. Když pojede dolů, musíte se tedy podívat, zda někdo právě neleze nahoru 🙂 T-Rys nebude nijak dlouhý, ale bude to silně zážitkový trail pro nejzkušenější jezdce.

Obě novinky vám blíže představím v aktuálním videu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *