Helenčin trail: Poklad na druhé straně Pryglu

Asi většina brněnských bikerů už někdy slyšela o Prygl trailu (natočil ho Petr Slavík). Je to stezka vinoucí se po skalnatém východním břehu brněnské přehrady, respektive celý okruh. Prochází ale oborou, přírodní rezervací a vede po stezce, kde je častý výskyt pěších a dost těžko se jim vyhýbá. Je to sice svezení pěkné a technické, ale přiznejme si, že ne moc etické. A tak doporučíme něco jiného – parádní flow trail na druhém břehu přehrady, v lese kolem Ríšovy studánky.

Ríšovka je známější, ale my si zajedeme ještě kousek dál, ke studánce Helenčině. Voda odtud je pitná, můžete si doplnit velbloudí hrby. A pak už fííí po červené značce dolů. Ale kdo chce mít zážitek ještě o něco delší, vyšlápne si ještě po cyklostezce 5005 na rozcestí Stinská a kolem Helenčiny studánky jen profrčí po zelené značce, načež se napojí na onu červenou. Celkem to pak dá 2,4 km trailu.

Helenčin trail: Už se na té stezce vidíte? :-)
Už se na té stezce vidíte? 🙂

Trasa vede po lesní cestě, která se v mnohých místech stává singlem. Je převážně z kopce, občas je ale potřeba přišlápnout. S bujnou vegetací tu moc problém není, s abnormálním výskytem pěších rovněž ne. Můžete to rozjet naplno.

helencin 03
Kdysi to bývala lesní cesta, pomalu se ale mění v singl

Ke konci pozor, vyjedete na lesní cestu u lesní školky, ale za ní se dejte doleva a ještě vás čeká pár set metrů závěrečného sešupu až na rozcestí Horákův žleb. Viz video. Dál pak můžete buď po modré singlem zpátky na kopec anebo po červené k přehradě.

helencin 02
Pěšina občas vykoukne z lesa

Cesta se dá použít i v opačném směru jako stoupací. Pak se můžete vrhnout po žluté k Podkomorské myslivně, nebo se přesunout k Ríšovce a do žlebu se vrátit po neméně zábavné modré.

helencin 04
Helenčina studánka

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Neprošvihněte nový trail, nechte se upozornit e-mailem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *