Přírodní stezky Trail of Life

Lokalita Trail of Life se vymyká zažitým zvyklostem bajkových lokalit. Místo precizně vycizelovaných a na pětníku koncentrovaných trailů vinoucích a vlnících se mezi stromy sází na delší výlety okořeněné několika takřka ryze přírodními trailíky pro zpestření situace. XCčkáři jsou zde zkrátka s otevřenou náručí vítanou zvěří.

Počátky lokality se datují do roku 2015, kdy byl pod hrází přehrady Lučina postaven pumptrack. Začala jednání s majitely pozemků a dotčenými úřady za účelem vyznačení cyklistických okruhů, které by obsahovaly zábavnější vsuvky – přírodní traily. Záměr se podařil a na jaře 2017 vzniklo pět okruhů v délce zhruba 130 km.

Charakter okruhů je tedy spíše výletní, s důrazem na krásné výhledy, kterých je na hřebenech a vrcholcích Bílých Karpat požehnaně. Podíváte se k větrnému mlýnu v Kuželově, k rozhledně Travičná i na malou rozhlednu na Holém vrchu. Lokalita zabaví zhruba na dva dny čistého bajkování. Nabízí se propojení s Baťovým kanálem, můžete si do této lokality „odskočit“ při plavbě s koly na lodích.

Trail of Life

  • lokalita: Bílé karpaty
  • bližší info: oficiální stránky, Facebook
  • celková délka: 5 okruhů, celkem 130 km
  • přírodní singltraily: 5
  • obtížnost: fyzicky střední, technicky lehká

Psali jsme:

Mapa trailů lokality Trail of Life

Naše videa

Představení lokality Trail of Life

Trail Pacholek

Trail Zmiják


Prohlédněte si další

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *